Oda e Inxhinierëve Presidenti i Degës Konya Ali Cinar, kërkoi modernizimin e tramvajit

TRAMWE DUHET TË MODERNIZUAR
Çınar foli për projektet që Dhoma e Inxhinierëve Civilë e konsideroi të rëndësishme dhe tha: tramvaja E para është tramvaja, tani duhet të modernizohet në ditët e sotme. Për të parë konjukturën progresive të Konia, punimet në metro duhet të fillojnë. Së treti, aeroporti civil, sa më shpejt të jetë e mundur, terminali ajror civil duhet të sillet në qytetin tonë. Nga ana tjetër, Konia duhet t'i nënshtrohet transformimit urban. Alaaddin është qendra e Konia. Lagjet rreth Alaadinit kanë nevojë për transformim urban. Tani këto rajone duhet të rregullohen në përputhje me estetikën e qytetit tonë në zhvillim ..
Në fund të takimit, anëtari i Bordit të Degëve të MÜSİAD Konya Ömer Saylık paraqiti një dhuratë për Ali Çıar në kujtim të ditës.Kërkimi i lajmeve hekurudhore

Bëhu i pari që komenton

Comments