Kader Yavuz nuk njohu pengesa në ski

Kader Yavuz nuk pa asnjë pengesë në ski: Atletja me dëmtim të dëgjimit Ayşe Kader Yavuz, e cila mori pjesë në garat e Kampionatit Provincial të Skive të mbajtura në Qendrën e Skive Ergan, doli e para.

Gara e zhvilluar në Qendrën e Sporteve Dimërore të Malit Ergan fundjavën e kaluar u mbajt në 2 kategori: meshkuj të vegjël, femra të vogla, fëmijë 2 meshkuj, fëmijë 1 femra, fëmijë 7 femra, të rinj dhe meshkuj të moshuar, ku morën pjesë 15 sportistë. konkurse. Qendra e Arsimit Profesional Sümer 2/A, nxënësja Ayşe Kader Yavuz, e cila mori pjesë në konkurs në kategorinë Fëmijë 9 Gra, doli e para në kategori. 15-vjeçari Kader Yavuz u ndie me krenari të justifikuar duke përfunduar garën e sllallomit në vendin e parë në kohën më të shkurtër të mundshme. Drejtuesit e Qendrës Profesionale Sümer u shprehën pas konkursit se janë shumë krenarë për suksesin e nxënësve që kanë trajnuar në fushën e sportit. Emrat e sportistëve që fituan garën në 7 kategori janë si më poshtë: “Njerëz të vegjël; 1 Ali Polat, 2 Kadir Can Kahve, 3 Ertürk Mersinlioğlu, Zonja të vogla; 1 Bersu Özlü, Vildan Mersinlioğlu, Fëmijë 2 Burra; 1-Oğulcan Akar 2-Ali Pak Çocuk 2 Zonja; Kader Yavuz, Tuğçe Yeter Fëmijë 1 Gra 1 Edanur Ayça Soğylu 2 Të rinj Bengisu Erçetin; 1- Alperen Mazlum 2- M Ünsal Seyyah Burrat e Mëdhenj; 1 Orhun Uytun, 2 Emre Özel.