Ekipet e trafikut në Kayseri rrisin kontrollin

Ekipet e trafikut në Kayseri kanë rritur kontrollin: Drejtoria e Degës së Mbikëqyrjes së Trafikut në Kayseri, Drejtoria e Degës së Mbikëqyrjes së Trafikut dhe Skuadrat e Trafikut në Qendrat e Qarkut në fushat e përgjegjësisë 1, xNUMX bin 5, automjeti 367 2 430,
Në deklaratën e bërë për këtë temë, Aktivitetet e kryera në Zonën e Përgjegjësisë së Drejtorisë së Degëve të Kontrollit të Trafikut; Automjeti 1.436 dhe shoferi që dilnin nga terminali u inspektuan nga zyrtarët e trafikut që punonin në Terminalin e Intercity Bus dhe një dënim u shkrua në mjetin 3 i cili u konstatua se ishte i mangët. Në aplikacionet e bëra në qytetin tonë, automjeti 5.367 është kontrolluar dhe automjeti 2.430 i cili është konstatuar se është i mangët është përpunuar sipas neneve përkatëse të Ligjit për qarkullimin e autostradës numëruar 2918 ".
Duke tejkaluar limitin e shpejtësisë 1323, kalorësi 252 është parkuar gabimisht, kalorësi 225 kalon dritën e kuqe, kalorësi 23 i cili nuk mban rripin e sigurimit, automjetin 3 pa gomën e dimrit, automjetin 150 pa inspektimin e koprës dhe shoferin 14 duke përdorur mjetin alkoolik.
Në deklaratën, "Përveç kësaj, inspektorët e nderit të komunikacionit që veprojnë në provincën tonë lëshuan një raport mbi automjetet 383 dhe personelin e shërbimeve të policisë në automjetet 26 brenda periudhës së specifikuar. Procesverbali i përgatitur u përkthye nga zyrtarët në Regjistrin e Vendimeve të Gjobave të Trafikut. Me Sistemin e Mbikëqyrjes Elektronike të Trafikut (TEDES), automjeti 289 ishte subjekt i procedimeve penale nga nenet përkatëse të Ligjit Nr. 2918 ".
Një total i aksidenteve të trafikut 1, duke përfshirë dëmtimet 60 dhe dëmtimin e pronës 64, ndodhën në Kayseri gjatë periudhës javore 124. Në këto aksidente qytetari 95 u plagos.
Në deklaratën e bërë nga siguria, u tha se aktivitetet e trajnimit rreth trafikut u vazhduan dhe thanë, por gjatë orëve të zëna, ekipet vazhdojnë të kryejnë një paralajmërim për rripin e sigurimit për shoferët që presin në dritën e kuqe në kryqëzimet e përcaktuara nga ekipet. Vazhdojnë seminare trajnimi për ndërgjegjësimin e sigurtë të trafikut për institucionet publike dhe private që veprojnë në qytetin tonë. Në shkollën 6 (1.084), nxënësit në Ana Kopshti, Shkollat ​​Fillore, të Mesme dhe të Mesme X u informuan për "Zonat e Sigurta të Kalimtarëve të Rrugëve, Rëndësia e Brezit të Vendit, Rregullat e Çiklizmit në Trafik, Rregullat e Ecurisë në Pedestrian dhe Bankete Okul Janë dhënë seminare trajnimi për studentët rreth rregullave që duhet të ndiqen, rregullat e ecjes në bankën e natës, zonat e lojërave të sigurta dhe institucionet që do të aplikohen në rast të emergjencave dhe numrave të telefonit.
Me futjen e automjetit të simulimit të rripit të sediljes, rëndësia e rripit të sigurimit i është shpjeguar personit në pikën e veçantë 2 (1.196) me qëllim që të kuptohet më mirë rëndësia e përdorimit të rripit të sigurimit për shoferin dhe udhëtarët. Eğitim Trajnimi i përdoruesve të automjeteve është treguar përvoja më praktike kur ata humbasin kontrollin e tyre në aksidentet e mundshme olarak.
Në aktivitetet e kryera në Zonën e Përgjegjësisë së Drejtorisë së Degës së Mbikëqyrjes së Trafikut Rrugor, automjeti 5.307 u kontrollua në kontrollin e trafikut dhe kontrollet, dhe regjistri i vendimeve të gjobës administrative të trafikut u mbajt për shoferin 1.360 i cili u konstatua të mungonte ose shkelje të rregullave. Licenca e shoferit 70 u revokua përkohësisht ndërsa automjeti 3 ishte ndaluar nga trafiku. 7 i dëmtuar, dëmi material 8, aksidenti total i trafikut 15 ndodhi, ndërsa qytetari 44 u plagos në këto aksidente.
Në aktivitetet e kryera në zonën e përgjegjësisë së qendrave të rrethit; Automjetet 643 në qendrat e rretheve u kontrolluan. Ndërsa gjoba administrative dhe administrative e shoferit 71 u gjet të jetë jo e plotë dhe e shkelur, automjeti 4 u ndalua nga trafiku dhe licenca e shoferit 1 u tërhoq përkohësisht. Një numër i aksidenteve të trafikut 1 ndodhën në qendrat e distriktit, duke përfshirë dëmtimet 2 dhe dëmtimin e pronës 3, duke shkaktuar dëmtime të qytetarëve 2.

Rreth Levent Ozen
Çdo vit, sektori hekurudhor me shpejtësi të lartë, lider evropian në rritje të Turqisë. Investimet në hekurudhat, të cilat marrin këtë shpejtësi nga trenat me shpejtësi të lartë, vazhdojnë të rriten. Përveç kësaj, me investimet e bëra për transport në qytet, yjet e shumë prej kompanive tona e bëjnë prodhimin e brendshëm të shkëlqejë. Është krenar që prodhimi i trenit kombëtar të trenit me shpejtësi të lartë është nisur, përveç kompanive që prodhojnë tramvaj të brendshëm, automjete të lehta hekurudhore dhe metro. Jemi shumë të lumtur që jemi në këtë tryezë krenare.

Bëhu i pari që komenton

Comments

Kjo faqe përdor Akismet për të reduktuar spamin. Mësoni se si përpunohet komenti juaj.