Lugina e biçikletave të lulediellit do të jetë adresa e sporteve në 2019

aycicegi valle biçikletë 2019da do të jetë adresa e sportit
aycicegi valle biçikletë 2019da do të jetë adresa e sportit

Orhan Bayraktar tha se Lugina e Bicikletës Sunflower do të organizojë organizata kombëtare dhe ndërkombëtare në 2019 dhe shtoi: "55. Faza përfundimtare e turneut presidencial të çiklizmit do të jetë në Sakarya. Fundi i fazës TUR2019 dhe fillimi i fazës 6 do të organizohet nga Valley Sunflower Cycling. 2 do të konkurrojë me atletët ndërkombëtarë nga vende të ndryshme në podium ". Bayraktar njoftoi se trajnimet lëvizëse do të fillojnë në shkurt.

Kryetari i Komunës Sakarya Metropolitan, Departamenti i Shërbimeve Rinore dhe Sporteve Orhan Bayraktar mbajti një takim për aktivitetet e luginës së biçikletave të lulediellit në 2019. Udhëheqësi i degës së sporteve Yusuf Ertuğrul Erdem, shefi i Qendrës së Luginës së Biciklit të Lulediellit, Yılmaz Kalk, drejtori i kampionatit botëror malor të xhinsit Aziz Sërnç dhe trajnerë morën pjesë në takim. Bayraktar deklaroi se 2020 do të jetë plot sport në luginën e biçikletave të lulediellit.

Trajnimi i vozitjes fillon në shkurt
Bayraktar, "Projekti ynë është një shembull për në Turqi kishte bërë në shtëpinë e parë 2018. Në 2019, shumë aktivitete do të zhvillohen në objektin tonë. Duke filluar nga shkurti, do të fillojë trajnimi themelor Driving, Driving Safe dhe Advanced Driving me aktivitetet e trajnimit të Bike College. Trajnimet do të udhëhiqen nga trajnerë ekspertë në fushën e javës teorike dhe praktike 4. Informata të detajuara dhe njoftime rreth trajnimeve www.sakarya.bel.t është do të shpallen së shpejti. "

55. Faza përfundimtare e turneut presidencial të çiklizmit në Sakarya
Orhan Bayraktar, "Federata Cycling Turqisë (TBF) nga 1963 vit organizohet tradicionalisht nga viti dhe dy vjet është kategoritë më të rëndësishme gara në botë 'UCI World Tour' nën garës aktuale ndërmjet datës 16-21 prill 2019 mbuluar ende World Tour, por kjo do të takohet me tifozët e sportit në një rrugë "nostalgjike". 16-21 2019 do të zhvillohet në një betejë të mrekullueshme midis prillit 55. Faza e fundit e turneut presidencial të çiklizmit do të mbahet në qytetin tonë ".

TUR2019 do të sjellë eksitim të ri
Stadiumi Sakarya, një nga rrugët e TUR6, ku ekipet botërore dhe atletët do të marrin pjesë në çiklizëm dhe pedale më shumë se një mijë kilometra në fazën 2019, do t'i japin një emocion të ri qytetit tonë. Fundi i fazës 5 dhe fillimi i fazës 6 do të organizohet nga Valley Bicycle Valley. Marrja e informacionit nga Drejtori i Kampionatit Aziz Sırnaç'tan Bayraktar mbi këtë temë, tha se hapat e nevojshëm do të ndërmerren në përputhje me nevojat.

2019 garën ndërkombëtare në 2
Duke deklaruar se organizata ndërkombëtare 2019 do të mbahet në 2 në luginën e biçikletave të lulediellit, Bayraktar tha, "13 do të jetë në podium për maratonën MTB Marka Seria-XCM në shtator 2019 dhe Sakarya MTB Cup-XCO në shtator 15. Ne diskutuam zhvillimet e fundit në organizata me ekipin tonë. Kemi konsultuar përgatitjet që duhet të bëhen në mjediset tona. Unë shpresoj se do t'i presim këto gara në një mënyrë që i përshtatet qytetit tonë ".

Atletika do të jetë edhe adresa
Duke shprehur që Lugina e Biçikletës së Lulit të Diellit do të presë sporte të ndryshme, tha Bayraktar, dhe unë shpresoj se në 2019, ngjarjet do të organizohen në degën e atletikës në Luginën e Bicikletës së Lulediellit. Vizita e Presidentit të Federatës së Atletikës Fatih Çintimar në finalen e projektit të Zhvillimit të Atletikës Zeki Toçoğlu'nun do të mbahet në prill në qytetin tonë, "tha ai. Bayraktar, hapja e kafes së biçikletës në objektin, do të hapet së shpejti ekspozita e Ekipit të BB Ekipi Kontinental të Sakarya Salcano, Salcano Biciklete dhe Biciklete Workshop, tha ai.

Rreth Levent Elmastaş
RayHaber redaktor

Bëhu i pari që komenton

Comments

Kjo faqe përdor Akismet për të reduktuar spamin. Mësoni se si përpunohet komenti juaj.