Protokolli i Transportit i Lirë nënshkruhet në Kocaeli

protokoli i transferimit të lirë të nënshkruar në transport
protokoli i transferimit të lirë të nënshkruar në transport

Komuna Metropolitane Kocaeli zbatoi një protokoll të transferimit të lirë me SS 55 Nr. Alikahya Cooperative me qëllim që t'u mundësojë qytetarëve të arrijnë vendet ku ata do të shkojnë në mënyrë më të qetë dhe në një kohë të shkurtër dhe të zvogëlojnë trafikun në qytet. Me protokollin e nënshkruar në Ndërtesën e Shërbimit të Bashkisë Metropolitane, të gjitha linjat e Alikahya tani do të japin transferta falas në linjat Akçaraj Tram. Kryetari i Bashkisë së Kocaelit, İbrahim Karaosmanoğlu, Sekretari i Përgjithshëm İlhan Bayram, Oda e Kocaelit e autobusëve dhe autobusëve Presidenti Mustafa Kurt, Presidenti i Kooperativës së SS Alikahya Selim Canlı dhe shoferët e tij morën pjesë në këtë ceremoni.

ORUM I BESOJ QË NJË SHEMBULL I COOPARATIVEVE TË TJERA "
Duke folur përpara ceremonisë së nënshkrimit të protokollit, Kryetari i Bashkisë Metropolitane İbrahim Karaosmanoğlu tha, ikçe Sa më i lartë të jetë fuqia blerëse e popullit tonë, aq më i lartë numri i automjeteve. Është përgjegjësi e autoriteteve lokale që të sigurojnë transportin më të sigurt dhe ekonomik të qytetarëve nga një vend në tjetrin. Më intereson për këtë protokoll të transferimit të lirë, të cilin ne e hidhni pa sakrifikuar qytetarët dhe tregtarët tanë. Unë besoj se ky protokoll që kemi bërë me Koalicionin Alikahya do të japë një shembull për kooperativat e tjera. Ne nuk diktojmë asnjë nga veprat tona, dhe ne do të bëjmë kazan win-win burada këtu. "

"QYTETARËT TONË DO TË FUQI EKONOMIK"
Presidenti Karaosmanoğlu vazhdoi fjalët e tij si më poshtë; La Me këtë marrëveshje, pasagjerët që vijnë nga Alikahya zbresin në stacionin tonë të tramvajit dhe automjetet nuk udhëtojnë nëpër qytet. Të dy rreziqet potenciale janë reduktuar dhe përdorimi i automjetit kursen karburant dhe kohë. Në këtë mënyrë, ne do të zvogëlojmë densitetin e automjeteve në qytet. Unë besoj se ky protokoll që kemi realizuar në Alikahya do të japë një shembull për kooperativat tona të tjera dhe do ta bëjë qytetin tonë më të rehatshëm sa i përket trafikut. Kemi bërë një projekt që do t'i ngushëllojë qytetarët tanë në aspektin ekonomik. Nuk duhet të ketë rënie në fitimet e tregtarëve tanë, por edhe qytetarët tanë mund të shkojnë në shtëpitë e tyre me transport të sigurt, ekonomik dhe të rehatshëm, kjo është dëshira jonë e vetme kul.

Qytetarët dhe zejtarët shumë të lumtur
Dhoma e Kocaelit e Minibusit dhe Busmen Mustafa Kurt është protokolli i parë, veçanërisht ai që jeton në Alikahya që dëshiron të jetë i dobishëm për qytetarët tanë në Kocaeli dhe transporti publik është shumë i rëndësishëm për të inkurajuar qytetarët tanë të shprehur sot. Kurt, ky protokoll do të sigurojë përfitime shumë të rëndësishme për qytetin dhe tha se Kocaeli është një shembull. SS 55 Nr. Alikahya Kooperativa Presidenti Selim Jetojnë në Alikahya mijë njerëz janë shumë të lumtur për shkak të kësaj marrëveshjeje në tregtarët 60 tha se kjo lumturi. Pas fjalimeve u firmosën nënshkrimet e protokollit.

TRANSPORTIMI NË TARIFAT SHTESË
Komuna Metropolitane, për shkak të zhvillimeve ciklike në rajonin Alikahya, linjat e transportit publik që shërbejnë në rajon; ka përfunduar rishikimin për të mbuluar të gjitha lagjet dhe organizatat. SS 55 Nr. Alikahya Kooperativa me transferimin e protokollit të transferimit të lirë të zbatuar nga Bashkia Metropolitane, automjetet Alikahya Cooperative nuk kalojnë rrugën e qendrës së Izmit dhe ndalesa e fundit e automjeteve në stacionin tjetër do të sigurojë transportin e qytetarëve pa kosto shtesë. Përveç kësaj, Parku i Barrave Lindore dhe zona moderne e qortimit të brendshëm, që aktivizohet këtu, qytetarët mund të hyjnë falas pa asnjë kosto shtesë.

TRANSPORTIMI TRAVEL FALAS
Me protokollin e nënshkruar, transferimi i lirë nga Stacioni i Autobusëve në Tram mund të bëhet me linja me numër 26, 27, 28 dhe 29. Me protokollin e nënshkruar, do të jetë e mundur të udhëtojë nga Izmit në Alikahya Materniteti dhe Fëmija Spitali, Stadiumi Kocaeli, Zona Industriale e Organizuar, IZAYDAS me tramvaj. Me protokollin, do të ketë një shërbim falas transferimi nga rajoni Alikahya në qendrën Izmit. Udhëtimi nga Izmit në Alikahya gjithashtu do të pajiset me një transferim të lirë.

SHTETET-BASHKËPUNIMI TRAMWE
Qytetarët nga të gjitha seksionet e qytetit duke përdorur mjetet e transportit publik nga rajonet jugore dhe lindore të Kocaelit (Karamürsel-Gölcük-Başiskele-Kartepe) dhe duke përdorur transportin publik që e bën ndaljen e fundit në Terminën Perëndimore (me kusht që sistemi elektronik i mbledhjes së taksave në automjete) të përdoret falas. do të vazhdojë pas. Pas Terminalit Perëndimor, Spitali Shtetëror Seka, Qendra e Kongresit të ri, Qarku i Shkollës (Zona e Kampusit të Arsimit) dhe Rruga e Plazhit do të jenë në dispozicion pa kosto shtesë. Ndërsa rrugët e tramvajit janë ndërtuar, do të bëhen aranzhime për të krijuar një rrjet transporti më të shpejtë dhe të shpejtë dhe për të siguruar që qytetarët të mund të arrijnë transportin e tyre me më pak kosto.

Rreth Levent Elmastaş
RayHaber redaktor

Bëhu i pari që komenton

Comments

Kjo faqe përdor Akismet për të reduktuar spamin. Mësoni se si përpunohet komenti juaj.