Rruga malore do të ekonomisë së dyfishtë

rruga malore do të del ekonomisë
rruga malore do të del ekonomisë

Kryetari i Bashkisë së Bursës, Alinur Aktaş, Orhaneli, Keles, Harmancük dhe Büyükorhan 40 ëndrra vjetore e Rrugës Malore do të përfundojë sa më shpejt që të jetë e mundur, tha se rajoni do të bëhet qendra e ekoturizmit dhe blegtorisë.

Presidenti Alinur Aktaş, Dhoma e Tregtisë dhe Industrisë Bursa në kampus Altiparmak'taki 'Takimi i Biznesit me Punësim' Bursa morën pjesë në takim. Ministri i Punës dhe Sigurisë Sociale Familjare, Zehra Zümrüt Selçuk në takim, përfshirë punën e lidhur me punësimin e Bashkisë Metropolitane, Kryetarin Aktas, hapat e ndërmarrë për zhvillimin e rajoneve malore dhe aktivitetet e bëra përmes BUSMEK tha që kontributi pozitiv në numrin e punonjësve të kualifikuar.

Yüksek Ka potencial të lartë në rajon "

Ndërtimi filloi në afërsi të fshatit dhe publiku dhe 'Tuneli i rrugës malore ’2 kilometër i njohur si metri 220 ndërtimi i rrugës vazhdon me shpejtësi të plotë Presidenti Aktaş, me investimin e marrë në shërbim Orhaneli, Keles, Harmancık dhe Büyorkorhan'da tha që ekonomia do të rritet në një ngritje të madhe. Duke theksuar se rajoni malor ka një potencial serioz për ekoturizëm dhe blegtori 'përkundër mungesës së popullsisë', kryetari Aktaş tha: Në mënyrë që të kemi një treg modern të kafshëve dhe një bimë të kombinuar të mishit në rajon. Kjo është një çështje që do të zhvillojë më tej bagëtitë. Ekzistojnë lehtësira ekzistuese 82 që lidhen me ekoturizmin në rajon, por ne kemi të paktën projekte të aprovuara 2-7 dhe do të fillojmë ndërtimin. Ka shumë çështje që lidhen me turizmin, por kushti i parë që të gjithë ata të ndërmarrin veprime është përfundimi i Rrugës Malore. ”

"Erdogan, burimi ynë i moralit"

Presidenti Alinur Aktaş, në fjalën e tij, tha se Presidenti Erdogan i kushton një rëndësi të madhe Bursës. Kryetari Aktaş deklaroi se ata ishin dëshmitarë të Presidentit Erdogan një ditë para 8, dhe ai tha "Presidenti ynë dha lajme të mira për shumë çështje që ne presim dhe kujdesemi në qytetin tonë. Örnek Për shembull, "Unë them, nuk ka pasur ndonjë studim të mëparshëm të qeverisë lidhur me linjat e metrosë urbane. U njoftua kilometri 28.8 kilometri linja e metrosë Osmangazi-Yildirim dhe Rruga malore, e cila ka vuajtur në një farë mënyre me vite. E gjithë kjo ka qenë një burim i shkëlqyeshëm i moralit për qytetin tonë dhe bashkatdhetarët tanë. "

Rreth Levent Elmastaş
RayHaber redaktor

Bëhu i pari që komenton

Comments

Kjo faqe përdor Akismet për të reduktuar spamin. Mësoni se si përpunohet komenti juaj.