Stacioni i Autobusëve Mentese Intercity Entered Service

shërbimi i autobusëve ndërqytetor ndërqytetor
shërbimi i autobusëve ndërqytetor ndërqytetor

80 për qind e energjisë që konsumon nga kulmi tonë të përbërë nga panele diellore me këtë funksion dhe një nga të parët në stacionin e autobusëve Turqia varen ndërqytetor u hap me një pjesëmarrje të madhe.

Komuna Metropolitane Muğla ka hapur Stacionin e Autobusëve Hinge, i cili ka përfunduar për 80 Milionë 11 Mijëra 186 TL, i cili do të përmbushë 400 të nevojës së vet energjetike me termocentralin e tij diellor në çatinë e tij.

Ceremonia e hapjes u zhvillua në terminal. Osman Gürün, deputetët e CHP Mürsel Alban, Burak Erbay dhe Süleyman Girgin, kryetari i bashkisë Bahattin Gumus, Kryetari i Komunës Ula Umit Karaarslan, Kryetari i Komunës së Datca Gursel Ucar, Kryetari i Provincës CHP Adem Zeybekoglu, Kryetari i Qarkut CHP Mustafa Aytac Kavak, Presidenti i Qarkut Mentese i Partisë së Mirë Kandidati Ayçin Evgeç mori pjesë në tregtarë të shumtë dhe qytetarë me zhytës.

Presidenti i Kooperativës; Uz Ne jemi shumë të kënaqur me stacionin tonë të ri të autobusëve "

Duke folur në ceremoni Presidenti i Kooperativave të Akyaka, Serdal Pekmezci, stacioni i autobusëve jashtë qytetit tha që lehtësonte trafikun, tha: tesesi një strukturë e tillë që të përfundojë brenda një kohe të shkurtër ishte shumë e mirë në mesin tonë transportuesit. Qytetarët tanë janë rikuperuar brenda një kohe shumë të shkurtër. Ne jemi të kënaqur me stacionin tonë të ri të autobusëve dhe ju falënderojmë që i dhanë një vend të tillë presidentit tonë. "

Bahattin Gümüş; Büyük Ne jemi shumë të kënaqur dhe krenarë për hapjen e këtij investimi të madh "

Më pas, kryetari i Komunës së Menteşe Bahattin Gümüş tha, etmek Ndërtimi i një objekti që prodhon energjinë e vet është një tregues i rëndësisë që i është dhënë mjedisit dhe natyrës. Komuna Metropolitane Muğla vazhdon investimet e saj në rrethin tonë. Ne jemi shumë të kënaqur dhe krenarë për hapjen e këtij investimi të madh. "

Süleyman Girgin; "Shërbimet metropolitane përqafuan Muğla në një kohë të shkurtër."

Duke thënë se është shumë e vështirë të bësh një zbritje zero të CHP Mu zerola Zëvendës Sginleyman Girgin, "Shkencë, transport, shëndetësi, varreza ose MUSKI me bujqësi të paimagjinueshme, energji diellore në garazhin që prodhon energjinë e tyre për të falënderuar presidentin dhe ekipin e tij Osman Gürün", tha ai. .

Burak Erbay; "Shërben Metropolitane Muğla me kuptimin e saj shembullor të komunës"

Zëvendësministri i CHP Muğla Burak Erbay, duke deklaruar se Komuna nuk është e kënaqur me çështjet kryesore dhe përpiqet të prodhojë zgjidhje për çdo çështje, besoj se ato do të vazhdojnë të punojnë në sensin e komunave shembullore me lehtësitë që hapen nga Komuna Metropolitane Muğla.

Mürsel Alban; "Ai i mban premtimet e tij për qytetarët tanë metropolitanë një nga një."

Duke folur në hapje Zëvendës-CHP Mugla Zëvendës Mürsel Alban, tha: Dr. Muğla Kryetari i Bashkisë Metropolitane Dr. Zgjedhjet e Osman Gürün 2014 në terren ndërsa ecin rreth "tregtisë së transportit nuk do të jenë njerëzit më të rëndësishëm do të jenë të kënaqur," tha ai. Nga rruga 5 vitet po kalojnë në periudhën e dytë të kaluar. Presidenti ynë e ka mbajtur premtimin e tij. Ai ishte i kënaqur me njerëzit, bëri shumë investime dhe i bën njerëzit të arrijnë njëri-tjetrin në qytetin tonë metropolitan. "

Presidenti Gürün; "Një shembull në Turqi, ne jemi të kënaqur për të siguruar shërbimin tonë më ka hije një qytet Muğlamız."

një shembull në Turqi, dhe më e rëndësishmja, mbrojtjen e mjedisit dhe natyrës që kanë përjetuar lumturinë e dhënies së shërbimit në qytet jetojnë të denjë për Muğla Muğla Kryetari Dr. Osman Gurun, dashuria, toleranca, përqafimi i qytetarëve meritojnë shërbimin më të mirë, tha ai. Presidenti Gürün; "Së bashku me bashkatdhetarët tanë me famë, ne jemi së bashku në hapjen e një shërbimi që i kemi sjellë Muğla. Kur vlerësojmë në Muğla, stacioni i autobusëve që prodhon 80 përqind të energjisë së tij me çatinë e tij të përbërë nga panele diellore është duke u bërë për herë të parë. Turqia i përbërë nga material diellore panel mbulim nëpër stacionin e parë të autobusit. Një stacion i tillë autobusi i përshtatet Muğla-s tonë të bukur. Kur vlerësojmë kohën e diellit në Muğla, ne tregojmë ndjeshmërinë tonë për energjinë e rinovueshme dhe është një shembull shumë i rëndësishëm për sa i përket energjisë elektrike në çdo fushë. Kulmi i stacionit tonë të autobusëve Bodrum, të cilin ne kemi filluar të ndërtojmë dhe së shpejti do të zhvillojmë ceremoninë e fillimit të parashikimit, do të përbëhet nga panele diellore. Ne vazhdojmë të japim një kontribut të madh në mjedisin dhe buxhetin tonë me fushën diellore në objektet e thertoreve që ndërtuam gjatë periudhës së Komunës Muğla. Ne zbatojmë vepra inovative që mbrojnë Muğla-n tonë me shërbimet dhe projektet tona metropolitane dhe investojnë në të ardhmen. Ne jemi një nga institucionet më të investuar në Muğla. Në qytetin tonë, në Metropolitan 2014 objektet e rregullt të mbeturinave të ngurta, zonat e gërmimit, anije të shërbimit të grumbullimit të mbetjeve nga të vetmit në qytetet e mëdha në bregdetin e Turqisë, objekti mjekësore e mbeturinave, ne kemi krijuar një strukturë të riciklimit. Me këto projekte u morëm me çmime të para dhe të suksesit në fushën e komunizmit. Shëndetësisë, bujqësisë, kulturës, transportit, infrastrukturës të jetë një shembull në Turqi, kemi bërë investime të mëdha dhe projekteve, ne do të vazhdojmë për të kryer mirë. Qëllimi ynë është të rrisim dashurinë, të rrisim tolerancën dhe të buzëqeshim njëri-tjetrin në Muğla-n tonë të bukur. Sepse nuk ka asnjë kosto për të buzëqeshur. Mbretëroi dashuria e qytetarëve tanë, me shërbime për të jetuar në një qytet të qetë dhe të lumtur po punon me forcën tonë, ne do të vazhdojmë të punojmë. "

Rreth Levent Elmastaş
RayHaber redaktor

Bëhu i pari që komenton

Comments

Kjo faqe përdor Akismet për të reduktuar spamin. Mësoni se si përpunohet komenti juaj.