Numri i ndaljeve të biçikletave në rritje në Sakarya

numri i ndalesave të biçikletave në sakaria është në rritje
numri i ndalesave të biçikletave në sakaria është në rritje

Departamenti i Transportit i Bashkisë Metropolitane me ndalesat e reja të biçikletave në të gjithë punimet e asamblesë së qytetit vazhdon.

Sakarya Bashkia Metropolitane Departamenti i Transportit me ndalesat e reja të biçikletave në të gjithë punimet e asamblesë së qytetit vazhdon. Numri i ndalesave të biçikletave u rrit në 100 me përpjekjet e bëra me qëllim të zgjerimit të transportit të biçikletave në të gjithë qytetin.

Ndalesë në transportin e biçikletave 100

Në një deklaratë të bërë nga Departamenti i Transportit, iyor Ne i kushtojmë shumë rëndësi përdorimit të gjerë të transportit të biçikletave në qytetin tonë dhe ne kryejmë studime për këtë çështje. Duke bërë shtigje të reja për biçikleta në qytetin tonë, ne zgjerojmë rrjetin tonë të rrugëve të biçikletave, adaptojmë shtigjet e biçikletave me standardet e Ministrisë së Mjedisit dhe Urbanizimit, dhe sigurojmë mundësinë që mijëra qytetarë të zbulojnë dhe shijojnë privilegjin e të bërit sport me Sistemin e Biciklizmit Smart SAKBİS. Në këtë kontekst, kohët e fundit kemi instaluar ndalesa të biçikletave në pjesë të ndryshme të qytetit. Numri ynë i përgjithshëm i ndalesave ka arritur 100. Ne do të vazhdojmë të shtojmë përpjekjet tona për të rritur përdorimin e transportit të biçikletave në Sakarya ".

Programi aktual i tenderit hekurudhor

Mon 16

Njoftim për tender: Transporti publik nga deti

Shtator 16 @ 10: 00 - 11: 00
organizatorët: IMM
+ 90 (212) 455 1300
Kripë 17
Kripë 17
Rreth Levent Elmastaş
Redaktori i RayHaber

Bëhu i pari që komenton

Comments

Kjo faqe përdor Akismet për të reduktuar spamin. Mësoni se si përpunohet komenti juaj.