Avantazhet e transportit në Erzurum të vendosura në rrugën historike të mëndafshit

avantazhet e transportit të hyrjes në rrugën historike të mëndafshta
avantazhet e transportit të hyrjes në rrugën historike të mëndafshta

Mehmet Cahit Turhan, Ministër i Transportit dhe Infrastrukturës, vizitoi Mehmet Sekmen, Kryetarin e Komunës Metropolitane të Erzurumit. Ministri Turhan, vizioni i Erzurumit për transportin, procesi i zhvillimit të qytetit i parashtruar në të gjitha aspektet, tha ai. Turqia dhe bashkë-financuar nga BE, Transportit dhe Infrastrukturës Ministria kryer nga "Projekti Accessibility të Shërbimeve të Transportit të pasagjerëve në Turqi" Transporti nga Erzurum të seminarit dhe Infrastrukturës Ministri Cahit Turhan, qëllimi i kontakteve Erzurum vizituar edhe Komunës Metropolitan. Kryetari Turhan dhe delegacioni i tij shoqërues pritën kryetarin e bashkisë Mehmet Sekmen dhe njoftuan të ftuarit për investimet dhe shërbimet e Bashkisë Metropolitane Erzurum.

TAB: "ERZURUM po zhvillohet i vazhdueshëm"

Duke nënvizuar se Erzurum është qendra e rajonit për sa i përket gjeografisë dhe vendndodhjes së tij, tha kryetari Mehmet Sekmen, bulunan Qyteti ynë, i vendosur në Rrugën historike të Mëndafshit, ka qenë prej kohësh një qendër transporti dhe lidhjeje e rajonit dhe madje edhe vendeve fqinje. Në këtë drejtim, shërbimet e transportit zënë vendin e parë të përparësive tona në Erzurum ”. Kryetari i Komunës Sekmen deklaroi se Bashkia Metropolitane ka siguruar alternativa transporti dhe zgjidhje derisa të arrijë vendbanimet më të largëta të lidhura me rrethet, si dhe qendrën e qytetit dhe shtoi: iz Qyteti ynë po zhvillohet dhe rritet dita ditës dhe nevojat për shërbime në shumë fusha, veçanërisht transporti, janë në rritje. . Si Bashki Metropolitane, ne kemi kryer studime për të përmbushur këto nevoja në pothuajse çdo fushë dhe vazhdojmë ta bëjmë atë. Sidomos në fushën e transportit, ne po rrisim atraktivitetin e qytetit tonë me çdo ditë dhe duke e bërë atë një qendër që jep një kontribut të rëndësishëm në zhvillimin e rajonit. "

Avantazhet e transportit të ERZURUM

Kryetari Mehmet Sekmen deklaroi se lidhja e Erzurumit me provincat e rajonit është po aq e rëndësishme sa rrugët dhe rrugët hekurudhore dhe portet me portet. Qendra e Logjistikës, e cila gjithashtu u soll në qytetin tonë përsa i përket transportit logjistik, do të përgatisë terrenin për intensifikimin e aktiviteteve të eksportit dhe importit që do të kryhen përmes qytetit tonë. Në përgjithësi, ne jemi duke u përpjekur t'i diversifikojmë këto zhvillime në vend. Anlam Cahit Turhan, Ministër i Transportit dhe Infrastrukturës, deklaroi se Erzurum ka qenë gjithmonë një pikë e rëndësishme në procesin historik dhe tha, bir isshtë një fakt i padyshimtë që të gjitha avantazhet dhe mundësitë që mund të çojnë në zhvillimin socio-ekonomik të rajonit janë në Erzurum. Ky ka qenë rasti në të kaluarën dhe do të ndodhë në të ardhmen. Në përputhje me politikat e qeverisë sonë, ne po përpiqemi të zhvillojmë të gjitha qytetet tona së pari brenda vetes dhe me potencialin e tyre dhe më pas të bëjmë një zhvillim total në bashkëveprim me njëri-tjetrin. Në këtë kuptim, ne jemi të vetëdijshëm për rëndësinë e Erzurumit, jemi në dijeni. Përveç investimeve të rëndësishme të transportit të realizuara nga Ministria për këtë rajon, ne vërejmë me kënaqësi të madhe përpjekjet e administratave tona lokale në përputhje me mjetet e tyre. Ne mund të shprehim lehtësisht shërbimet dhe përpjekjet e Bashkisë Metropolitane Erzurum në këtë kontekst. Prandaj, do të doja të falënderoja Z. President dhe ekipin e tij për përpjekjet e tyre të sinqerta dhe eksitimin e shërbimit ".

Kalendari aktual i tenderit në hekurudha

Kripë 19
Kripë 19

Njoftimi i Prokurimit: Karburanti do të blihet

Nëntor 19 @ 10: 00 - 11: 00
organizatorët: TCDD
444 8 233

Kërkimi i lajmeve për tenderët hekurudhor

Rreth Levent Elmastaş
RayHaber redaktor

Bëhu i pari që komenton

Comments