BURULAŞ dhe BUDO mbështesin Bursaspor

burulasin dhe mbështetjen e bursasporit
burulasin dhe mbështetjen e bursasporit

Marrëveshja e sponsorizimit midis Bashkisë Metropolitane Bursa dhe Klubit Bursaspor u nënshkrua nga Kryetari i Bashkisë Bursa Alinur Aktaş dhe Presidenti i Klubit Bursaspor Mesut Mestan. Presidenti Aktaş, Bursaspor duhet të nxirret nga qyteti me mbështetjen e Bursaspor dhe një pikë më të mirë, tha ai.

Kryetari i Bashkisë Bursa Alinur Aktaş, objektet e mbajtura në Bursaspor üzlüce dhe anëtarët e Bordit të Drejtorëve të Bursaspor ishin të pranishëm në takim, biri Një nga vlerat më të rëndësishme të qytetit tonë për të kontribuar në fuqinë e Bursaspor dhe u bashkuan për të kontribuar. Bursaspor është një ekip që është bërë sinonim i qytetit tonë dhe ka zërin e qytetit tonë. Teamdo skuadër në Anadoll është e vlefshme për qytetin, por Bursaspor ka një vlerë dhe rëndësi të ndryshme. Bursaspor është një ekip që ka fituar vlerësimin e jo vetëm të qytetarëve të Bursa por edhe shumë tifozëve të futbollit me këtë qëndrim. "

"Suksesi i Bursaspor është suksesi i Bursa"

Presidenti Aktaş, i cili tërheq vëmendjen për kontributet e Bursaspor në futbollin turk që nga e kaluara, theksoi se shumë sportistë me origjinë Bursa janë krenarë që luajnë në ekipe të rëndësishme të futbollit. Të ardhmen e Bursaspor me hapin e duhur për të marrë më të mirë dhe ndërsa atletët në kapacitet do të përfaqësojë Turqinë jashtë vendit Bursa salvaging presidentin Aktash duke deklaruar se nuk do të jetë, që nga dita që ai mori detyrën 22 muaj më parë kujtoi se mbështetja Bursaspor, gjithashtu i fatkeqësisë që Bursaspor jetojnë tha se do të ishte e përkohshme.

Kryetari Aktaş beson se Bursa është në gjendje të fitojë përsëri kampionatin dhe tha: "Ne hasim herë pas here vështirësi. Por sfidat dhe sfidat e bëjnë suksesin edhe më të vlefshëm. Asnjëherë mos harroni atë. Suksesi i Bursaspor është suksesi i qytetit. Prandaj, mbështetja e gjithë dinamikës së qytetit është e rëndësishme dhe e vlefshme. Ne do të vazhdojmë të mbështesim dhe mbështesim Bursaspor në linjën ligjore. Ne synojmë ta sjellim Bursaspor në vende më të mira ".

Ashtë mbajtur një tender i ri

Duke folur për Bursaspor Stadium (Bursa Metropolitane Bursa), ku Bursaspor është akoma qiramarrës, kryetari Aktaş tha, "Stadiumi ishte folur shumë gjatë procesit të zgjedhjeve dhe u bë material politik. stadiumi ku ndeshja luhet zyrtarisht që prej 2015 vjet, në krahasim me stadiumet e tjera të mëdha në Turqi, më shumë se materialit të përdorur. Pra, kjo ka një kosto shumë serioze. Për shkak të faktit se shpronësimet nuk janë bërë plotësisht, kostot u shfaqën në një kohë të shkurtër. Deri më tani, ishte një element që na lidhi duart. Megjithëse jemi bashkuar shumë herë me kontraktorin ekzistues dhe jemi munduar të bëjmë diçka në mirëbesim, dhe brenda kornizës ligjore, megjithëse ai nuk ka para, për fat të keq ne nuk mund të bënim atë që donim dhe e ndërpruam kontratën disa muaj më parë. Javën e kaluar mbajtëm një tender të ri. "

Koka e krokodilit Përfundon në 2020

Duke thënë se ai shpesh hasi në pyetje në lidhje me kokën e krokodilit në stadium, Kryetari Aktaş tha, uz Ne duam që stadiumi të jetë një fitim në favor të Bursaspor dhe qytetit. Emri i stadiumit dhe Bursaspor, përgjegjës për përdorimin e objekteve të parashikuara nga kontrata. Në asnjë mënyrë nuk janë kursimet tona. Bursaspor është plotësisht falas. Ne nuk kemi një kompleks në lidhje me emrin, emri i dëshiruar mund të vlerësohet me kusht që të fitojë Bursaspor. Kazanç

Kreu i stadiumit do të përfundojë në fillim të vitit 2020 Aktas, rregullimet mekanike të instalimit dhe mirëmbajtja brenda stadiumit, rregullimi mjedisor i seksionit të kokës dhe transferimi i ndërtesave administrative të klubit do të kryhen brenda fushëveprimit të tenderit të ri tha.

Acak do të jetë një vend i gjallë ”

Duke thënë se stadiumi nuk duhet të jetë vetëm koha e ndeshjes, por edhe një vend i jetesës, Aktaş gjithashtu ndau detajet e marrëveshjes së sponsorizimit. Kryetari Aktaş, megjithëse nuk është përgjegjësi e Bashkisë Metropolitane, Bursaspor'a për të mbështetur stadiumin, duke iu referuar punës, “Stadiumi”, para dhe pas ndeshjes ne bëjmë të gjitha operacionet e pastrimit, stafi i 5 është duke punuar me 40 gjatë gjithë ditës. BURFAŞ ofron shërbime hotelerie në stendat e stendave të 1963 dhe shtëpizave me menaxhimin e buffets në stadium dhe shërbimet e policëve tanë. Ne do ta forcojmë mbështetjen tonë për Bursaspor me marrëveshjen e sponsorizimit. Ne nënshkruam një marrëveshje me 3,5 milion TL në lidhje me sponsorizimin e formularit. 2,5 milion TL do të sigurohen nga sponsorët dhe 1 milion TL do të sigurohen nga BUDO, një degë e BURULAŞ, e cila siguron transportin në qytetin tonë përmes detit dhe tokës. "

5,5 milion TL mbështetje për Bursaspor

Kryetari Aktaş, Bashkia Metropolitane Bursa nën udhëheqjen e mbështetjes së dhënë nga vlera afërsisht 5,5 milion TL, Bursaspor do të vijë në një pikë më të mirë, tha ai. Aktaş, 600 mijë TL për pastrimin e stadiumit, 1 milion 200 mijë TL për furnizim ushqimi dhe mikpritje, TVSH në reklamën e gjirit BUDO përfshinte 1 milion 200 mijë TL dhe 2,5 milion TL përfshirë mbështetje financiare të ofruar nga sponsorët Shuma totale e 5,5 milion TL ai tha se ai e ka bërë në mbështetje.

"Le ta mbrojmë Bursaspor"

Kryetari Aktaş kujtoi përpjekjet për të mbështetur fushatën sms dhe për t'u dhënë fëmijëve të veçantë një formë si dhuratë në mënyrë që të ndërgjegjësojnë për Bursaspor. "Të dashur Bursaspor nuk është në tastierë. Bursaspor është një vlerë e rëndësishme. Të duash Bursaspor është të marrësh pronësi. Le të pretendojmë sahip Bursaspor, duke theksuar se ai mund të shkojë në Superligë me mbështetjen e ekipit nga të gjitha dinamikat e qytetit dhe të qytetit.

Marka e Bursaas Bursaspor bën thirrje për mbështetje

Kryetari i Klubit Bursaspor Mesut Mestan falënderoi kryetarin Aktaş për mbështetjen e tij për këtë klub dhe tha, Wez Ne kemi një president që e do shumë Bursaspor dhe është një telefonatë larg. Le të vazhdojë të shumëfishohet kjo mbështetje. Mbështetja e politikanëve tanë dhe drejtuesve të qytetit është e rëndësishme. Ne punojmë shumë. Ne nuk e meritojmë vendndodhjen tonë. Në 2009-2010, ne po punojmë me shumë entuziazëm dhe entuziazëm duke marrë parasysh lumturinë e Bursa. Ne synojmë të fitojmë ligën e lartë në fund të sezonit të ardhshëm dhe t’i japim Bursës atë që meriton. Ne i bëjmë thirrje të gjitha Bursa të mbështesin Bursaspor, markën e qytetit tonë. "

Pas nënshkrimit të protokollit, është bërë një fotografi me formën e reklamuar BUDO. Me protokollin e nënshkruar nga Menaxheri i Përgjithshëm i BURULAŞ, Kürşat Çapar, reklama BUDO zuri vendin e saj në fanellat e Bursaspor. Çapar deklaroi se nëse sponsorizohet një kompani e re, ata mund të tërhiqen si BUDO edhe në mes të sezonit dhe kështu Bursaspor mund të mbështetet më shumë.

Rreth Levent Elmastaş
RayHaber redaktor

Bëhu i pari që komenton

Comments

Kjo faqe përdor Akismet për të reduktuar spamin. Mësoni se si përpunohet komenti juaj.