Sakarya është gati për MTB Cup

gara e filxhanit sakarya mtb gati
gara e filxhanit sakarya mtb gati

Kryetari i 13-15 Ekrem Yüce, duke folur në një konferencë për shtyp para garave të MTB Cup Sakarya XCO-XCM që do të zhvillohen në Sakarya midis Shtatorit, tha, olarak Si Bashki Metropolitane, ne do të vazhdojmë të mbështesim çiklizmit. Qëllimi ynë është ta bëjmë qytetin tonë një markë globale kur bëhet fjalë për çiklizëm. Ne do të vazhdojmë përpjekjet tona për të rritur aktivitete të tilla. Uroj suksese për të gjithë sportistët dhe ekipet tona që të garojnë. "

Ekrem Yüce, Kryetar i Bashkisë Metropolitane Sakarya, mori pjesë në programin e konferencës për shtyp të garave MTB Cup Sakarya XCO-XCM e cila është një nga garat paraprake të Kampionatit Botëror të Biçikletave të Maratonës e cila do të mbahet në 2020 dhe do të mbahet nën kujdesin e Presidencës. Arif sozsoy, Drejtor Provincial i Rinisë dhe Sportit, Bedrullah Erçin, Zëvendës Sekretar i Përgjithshëm, İlhan Şerif Aykaç, Shef i Rinisë dhe Shërbimeve Sportive, Adrian Wals Komisioneri i Shoqatës Botërore të yclingiklistëve, anëtarët e shtypit dhe atletët e ekipit të çiklizmit Sakarya SALCANO morën pjesë në programin e mbajtur në Sunflower Bicycle Valley.

Do të shohim më shumë biçikleta në rrugë

Duke thënë se sporti ka një vend në çdo pjesë të jetës time të përditshme, Kryetari Ekrem Yüce tha, "Sporti është një aktivitet i rëndësishëm që duhet të zhvillohet gjithmonë në jetën tonë të përditshme. Iklizmi është një nga sportet më të lehtë që mund të kryejmë në rrjedhën e zakonshme të jetës sonë. Në vendin tonë, ne nuk kemi qenë në gjendje ta rrisim përdorimin e biçikletave si në jetën e përditshme ashtu edhe në fushën sportive në nivelin e shumë vendeve të botës. Kohët e fundit, megjithatë, ka studime të rëndësishme mbi këtë temë në të gjithë vendin dhe veçanërisht në qytetin tonë. Kemi shumë aktivitete dhe projekte që synojnë promovimin e përdorimit të biçikletave në qytetin tonë. Ne po mundohemi të forcojmë më tej infrastrukturën tonë. Shpresojmë se do të dëshironim të shohim më shumë nga çiklistët tanë në rrugë, veçanërisht për një jetë të shëndetshme. "
Ne do të jemi një markë mbarëbotërore

Ciklizmi është gjithashtu një sport shumë i dobishëm në shoqëri. Transport ekologjik, miqësor ndaj trafikut. Gjithashtu aktivizon një përfitim pozitiv për buxhetin tonë të familjes. Shtë gjithashtu një sport që ndihmon në parandalimin e shumë problemeve shëndetësore. Shtë një automjet që siguron transport të lehtë për në punë dhe shkollë. Qëllimi ynë është ta bëjmë qytetin tonë një markë botërore kur bëhet fjalë për "çiklizmin". Ne do të vazhdojmë përpjekjet tona për të rritur aktivitete të tilla. Uroj suksese për të gjithë sportistët dhe skuadrat që të garojnë. Allahu i jep forcë këmbëve të tij ..

Country 24 150 Sportist

Kryetari Ekrem Yüce iu përgjigj pyetjeve të anëtarëve të shtypit pas fjalimit dhe tha: uz Ne synojmë të rrisim shtigjet tona të biçikletave në Sakarya. Përveç që është një qytet sportiv, Sakarya është gjithashtu një qytet me biçikleta. Ne jemi gjithmonë krenarë që përfaqësojmë vendin tonë në garat çiklizmit në mënyrën më të mirë. Ne do të rrisim largësinë e rrugëve ekzistuese të çiklizmit mbi 100. Duke rritur këto aktivitete çiklizmi që bëjmë shpesh, inkurajojmë qytetarët tanë që të duan çiklizmit, si dhe të jenë të shëndetshëm. Atletët 24 nga e gjithë vendi do të marrin pjesë në konkursin që do të zhvillohet në ditët në vijim. Shpresojmë për këtë ditë 150 miqtë tanë po kryejnë një punë shumë të bukur. Faleminderit për të gjithë ..

Do të veprojmë së bashku me bashkinë

Arif sozsoy, Drejtori Provincial i Rinisë dhe Sportit, tha, gibi Siç tha presidenti ynë, ne do të punojmë për të realizuar të parat në sport. Ne jemi së bashku me Bashkinë tonë Metropolitane në të gjitha llojet e organizatave. Ne arrijmë në të gjitha rrethet në procesin mujor 5 dhe ofrojmë të gjitha shërbimet tona për qytetarët dhe sportistët tanë së bashku me Presidentin tonë. Shpresoj se do të jemi në lëvizje me Komunën tonë në të gjitha aktivitetet e ardhshme. Do të doja të falënderoja të gjithë ata që morën pjesë. "

Kalendari aktual i tenderit në hekurudha

Mon 18

Njoftimi i Tenderit: Shërbimi i Car Rental

Nëntor 18 @ 14: 00 - 15: 00
organizatorët: TCDD
444 8 233
Mon 18

Njoftimi i Tenderit: Shërbimi i Sigurisë Private do të merret (TÜLOMSAŞ)

Nëntor 18 @ 15: 00 - 16: 00
organizatorët: kontraktori
+90 222 224 00 00

Kërkimi i lajmeve për tenderët hekurudhor

Rreth Levent Elmastaş
RayHaber redaktor

Bëhu i pari që komenton

Comments