Gaziray, Fundi i 2020

fundi i gaziray
fundi i gaziray

Projekti Gaziray, i cili u implementua për të zgjidhur problemin e transportit në Gaziantep, vazhdon të funksionojë. Spitali MedicalPark Spitali 5 kilometra të linjës që do të merret nga tenderi i tenderit nëntokësor 800 milion TL, Gaziray pritet të përfundojë deri në fund të vitit 2020.

Projekti Gaziray, i cili do të marrë frymë nga transporti për në Gaziantep, është duke u zhvilluar. Qendra e Qytetit, KÜSGET dhe Zona e Organizuar Industriale Gaziantep do të lidhin njëra-tjetrën punimet e linjës nuk mund të përfunduan. Kryebashkiaku Fatma Sahin, i cili bëri deklarata para zgjedhjeve lokale të marsit 31, njoftoi se ata do të fillojnë të mbajnë pasagjerë në korrik 2019. Kalimi në linjë gjatë procesit të transportit të udhëtarëve, ndërsa fundi i punës 2019 Gaziray'ın do të vazhdojë të shprehet.

KOSTOJA E PROJEKTIT GAZIRAY 1,2 BILLION TL

Metropolitan tha në një deklaratë para komunës, "Gaziantep Metropolitan Komuna e Republikës së Turqisë Hekurudhave Shtetërore (TCDD), në mes të datës 22 May 2014 e nënshkrimit të protokollit të mbuluara Gaziray Suburban Line Projekti i 85 për qind e punës së ndërtimit ka përfunduar. Bashkia metropolitane, e cila shndërron trenin tokësor, që është objekt i këngëve popullore, në një tren me shpejtësi të lartë, po i afrohet fundit të Projektit të Linjës Suburban të Gaziray, ku do të vendoset stacioni 25. Testi i testit kilometër 16 ndërmjet Seyrantepe-Göllüce-Taşlıca kryhet në Gaziray në Mars 5. 22 mijë punonjës që punojnë në Zonën e Organizuar Industriale; Projekti gjigand me një buxhet prej TL 2019 miliardë, i cili do ta zhvillojë atë më shpejt, më të sigurt dhe më të qetë, u vlerësua si projekti i vizionit të qytetit të Gazi. 150 Shkurt Ndërtimi i Gaziray, i cili filloi në 1,2, do të lidhë qendrën e qytetit, zonat industriale të organizuara 13 dhe Zonën e Vogël Industriale. Në investimin për të rinovuar linjën periferike ekzistuese të kilometrave 2017, realizimi fizik ishte 6 përqind.

HAT LINE do të plotësohet në fund të 2020 "

Komuna Metropolitane e Shtatorit 2. Takimi i njoftimit Duke folur për kryetarin e bashkisë Metropolitane Osman, dha informacione rreth projektit. Toprak tha, metro Projekti ynë i metrosë ka përfunduar për të zgjidhur problemet e transportit të qytetit tonë dhe është arritur faza e tenderit. Ne po takohemi me Ministrinë, kur të zbatohet projekti, do të sjellim metro në qytetin tonë. Para fillimit të fushëveprimit të Spitalit të Parkut Mjekësor Gaziray, vazhdoi dhe vazhdoi derisa stadiumi linjën kilometër 5 ishte duke shkuar në tender nëntokësor ishte bërë me një çmim prej TL milion. Shpresoj që linja të përfundojë deri në fund të 800. Qytetarët tanë do të jenë në gjendje të fillojnë nga OIZ dhe të shkojnë në KÜSGET. "

Me përfundimin e procesit nëntokësor do të fillojë transportimi i udhëtarëve. (A. Pirja e duhanit - Gazetekspres)

Rreth Levent Elmastaş
RayHaber redaktor

Bëhu i pari që komenton

Comments

Kjo faqe përdor Akismet për të reduktuar spamin. Mësoni se si përpunohet komenti juaj.