Hapur Stacioni Nënkalimi i ri Konya YHT

konya new yht gari nën portë u hap për shërbim
konya new yht gari nën portë u hap për shërbim

Nënkalimi hekurudhor i Trenit të Ri me Shpejtësi të Lartë (YHT) i cili u përfundua nga Bashkia Metropolitane Konya u hap për trafik.

Kryetari i Bashkisë Metropolitane Konya, Ugur Ibrahim Altay, 4 Prill, menjëherë pasi ceremonia vuri themelet e Nënkalimit të Stacionit të Ri YHT, tha se ata kishin përfunduar duke hapur shërbimin para afatit, tha ai.

Ne po prodhojmë projekte të rëndësishme për trafikun

Në nënkalimin ku filluan tranzicionet e automjeteve, Presidenti Altay deklaroi se ata vazhdojnë të zgjidhin çështjet e premtuara për Konya një nga një; Nga njëra anë, metro, periferike, biçikleta, siç është zgjidhja e mjeteve të transportit publik nga ana tjetër, elementi kryesor i trafikut që ata kryejnë projekte të rëndësishme për automjetet thanë. Kryetari Altay tha, bat Gjëja e parë që bëmë pas marrjes së Mazbatami ishte vendosja e themelit të nënkalimit përpara Stacionit të Ri YHT. Unë jam gjithashtu shumë i lumtur që shoh që biznesi për të cilin ne kemi vendosur themelet pas Mazbat është hapur sot. Atë ditë, 25 tha që ne do ta përfundojmë këtë vend në Shtator. Alhamdulillah një javë më parë punimet kishin përfunduar dhe ne tani kemi siguruar rrjedhën e trafikut. Rruga hekurudhore është një nga arteriet kryesore të Konya, e cila përdoret veçanërisht nga industrialistët. Me hapjen e Stacionit të ri YHT, këtu do të formohej një garë miu. Ne në fakt ndërtuam një tunel. Me një gjatësi tuneli prej metër 155, ne kemi hequr trafikun nga konfuzioni i trafikut që do të ndodhë në Stacionin YHT dhe ai ka qenë aktiv që prej mbrëmë. Shpresoj se do të jetë mirë për qytetin tonë. "

Duke theksuar se trafiku është një nga temat ku ata punojnë më shumë, tha kryetari Altay, alt Ne po bëjmë punime të rëndësishme në lidhje me transportin publik ndërsa bëjmë metro dhe aranzhime në lidhje me automjetet. Shpresojmë që tenderi i metrosë do të mbahet së shpejti. Gjëja e rëndësishme është të zvogëloni kohën që njerëzit kalojnë në trafik. Për këtë, ne punojmë ditë e natë pa thënë ”.

INVESTIMET FIZIKA VAZHDON N IN RRETH 31

Kryetari Altay falënderoi dyqanxhinjtë për ndjeshmërinë e tyre gjatë ndërtimit të nënkalimit dhe tha, ana Sllogani kryesor i kësaj periudhe është Gönül Belediyecilieci. Ne jemi gjithmonë të ndërthurur me qytetarët tanë në përputhje me rrethanat. Nga njëra anë, ne po punojmë ditë e natë për nevojat e qytetit. Punimet në infrastrukturë, punimet e asfaltimit dhe rrugët e fshatit po vazhdojnë në të gjitha rrethet 31. Një nga shembujt më të mirë të bashkive fizike, i përfunduar një javë para premtimit, nënkalimi hekurudhor YHT milion 22,, i cili është i mirë për qytetin tonë, "tha ai.

Rreth Levent Elmastaş
RayHaber redaktor

Bëhu i pari që komenton

Comments

Kjo faqe përdor Akismet për të reduktuar spamin. Mësoni se si përpunohet komenti juaj.