Countdown për rrugët e reja të çiklizmit dhe ecje në Sakarya

numërimi për biçikleta të reja dhe shtigjet në këmbë në Sakarya
numërimi për biçikleta të reja dhe shtigjet në këmbë në Sakarya

Bashkia Metropolitane po përgatitet të implementojë një studim të ri që do të rrisë përdorimin e biçikletave në qytet. Rrugët e reja të ecjes dhe çiklizmit, të ndërtuara midis Kryqëzimit Veror dhe Luginës së Biçikletës së Lulediellit, do të jenë në dispozicion të adhuruesve të sportit pas përfundimit të punimeve të asfaltit.

1 është rrugët e reja të ecjes dhe çiklizmit që do të arrijnë në brigjet e Liqenit Sapanca nga Lugina e Biçikletës së Lulediellit për të promovuar përdorimin e biçikletave në qytet dhe për të rritur kulturën e biçikletave. iu afrua fundi. Përveç sistemeve të ndriçimit, ai filloi punimet e asfaltit midis kryqëzimit Veror dhe Luginës së Biçikletës së Lulediellit pas rrugëve të biçikletave dhe të ecjes. Punimet e asfaltit do të përfundojnë, linjat do të vizatohen dhe futen në shërbim brenda një kohe të shkurtër.

Shtigje biçikletash dhe ecje

Deklaratat e mëposhtme u bënë nga Departamenti i Mbrojtjes së Mjedisit dhe Kontrollit: “Qyteti miqësor me biçikleta: Ne po vazhdojmë aktivitetet tona në përputhje me qëllimet e Sakarya, dhe po prezantojmë shtigje të reja të biçikletave në qytetin tonë. 1 është rruga e re për biçikletë dhe ecje që do të arrijë nga Lugina e Biçikletës së Lulediellit në brigjet e Liqenit të Sapanca. Ne iu afruam fundit midis Shkëmbimit Veror dhe Luginës së Biçikletave të Lulediellit. Ekipet tona të asfaltit filluan të punojnë në rajon. Pasi të përfundojë asfalti në një kohë të shkurtër, ne do të tërheqim linjat rrugore dhe do t'i bëjmë ato gati për përdorim. Le të jetë e mirë për qytetin tonë. "

Programi aktual i tenderit hekurudhor

Për 19

Njoftimi i tenderit: Blerja e pirgut pranveror

Shtator 19 @ 10: 00 - 11: 00
organizatorët: TCDD
444 8 233
S 20
Kripë 24

Njoftimi i tenderit: Linja horizontale e jetës do të blihet (TUDEMSAS)

Shtator 24 @ 14: 00 - 15: 00
organizatorët: TÜDEMSAŞ
+ 90 346 2251818
car 25

Shpallja e tenderit: Punime Elektro-Mekanike Ashensor

Shtator 25 @ 10: 00 - 11: 00
organizatorët: TCDD
444 8 233
Rreth Levent Elmastaş
Redaktori i RayHaber

Bëhu i pari që komenton

Comments

Kjo faqe përdor Akismet për të reduktuar spamin. Mësoni se si përpunohet komenti juaj.