Famje të Kampionatit të iklistëve të Ndaluar nga Dëgjimi Botëror!

kampionati i çuditshëm në botë i çiklizmit të lë pa frymë

Në koordinim me Governorate e Gaziantep, Metropolitan Gaziantep Komuna e Rinisë dhe Sporteve Services Department Kryesia në Turqi Shurdhërve Sporteve në Federatën e bashkëpunimit që xnumx'ünc mbajtur për herë të parë në Turqi Botërore shurdhër ditën e dytë të Cycling Championships, ishte skena e konkurrencës së ashpër

Yelisaveta Topchaniuk nga Ukraina, Victoria Vyacheslavovna Shiryavskova nga Ukraina dhe Aleksandra Ruslanovna Evdokimova nga Rusia hynë në kategorinë e grave 25 kilometër. Në kilometrat 35 kilometra, Dmitry Andreevich Rozanov nga Rusia, Ivan Vladimirovich Makarov nga i njëjti vend dhe Pavel Arciszewski nga Polonia fituan medaljen.

Qyteti i Gazi, i cili tërheq gjithë vëmendjen me organizatat ndërkombëtare që shërbejnë si identitet "City Friendly City", do të presë uraganin e eksitimit deri në 29 të Shtunën në Nëntor 02 me Kampionatin Botëror të yclingiklizmit me Ndëgjim të Ndëgjuar që u lançua në 2019 Ditën e Republikës. Në kampionatin, Turqia si dhe SHBA, Brazili, Republika Çeke (Republika Çeke), Greqia, Holanda, Hungaria, Polonia, Rusia, Sllovakia, 50 dëgjim të dëmtuar atletë Zambia dhe Ukraina, në shtigje sfiduese, derdhur djersë për të fituar një medalje.

Në ditën e dytë të kampionatit, konkurset individuale të kohës në kategorinë e femrave dhe meshkujve ngritën adrenalin dhe ngacmuan audiencën. 25 dhe 35 kilometra garë në një garë të pamëshirshme në garën e sportistëve u vlerësuan.

Duke u nisur nga Rruga 56022, atletet femra 25 garuan në rrugën e kilometrave 12 të vendosur në rrugën Rrugore të Kilis përpara kopshtit zoologjik të Gaziantep në drejtim të Rrugës Burç. Braziliani Livia De Assis Trivizol u skualifikua nga konkursi. Yelisaveta Topchaniuk nga Ukraina, fitoi medaljen e artë në këtë konkurs. Topchaniuk u pasua nga Aleksandra Ruslanovna Evdokimova nga Rusia dhe Victoria Vyacheslavovna Shiryavskova.

Dmitry Andreevich Rozanov nga Rusia ishte fituesi i garuesit meshkuj 35 i cili garoi në kursin e kilometrave 14, i ndjekur nga bashkatdhetari i tij Ivan Vladimirovich Makarov, dhe polaku Pavel Arciszewski u rendit i treti në këtë konkurs.

Në renditjen e ekipit në fund të ditës, Rusia minuta 1 34 26 orë sekonda për të parë, Poloni-minuta 1 44 21 orë sekonda për të dytë, ndërsa Turqia ishte e treta 1 50 ore minuta sekonda në 8.