Nënshkrimi i Eskişehir për Metro Belarus

nënshkrimi i metrosë Belarus
nënshkrimi i metrosë Belarus

Kryetari i Dhomës së Industrisë Eskişehir (ESO) Celalettin Kesikbaş, Kryetari i Bashkisë Metropolitane Yılmaz Büyükerşen, Anëtarët e Bordit të ESO dhe industrialistët Eskişehir mbajtën një seri kontakteve në Republikën e Bjellorusisë (Bjellorusi). Minks dhe kryeqyteti i Grodno, qyteti i delegacionit të Eskişehir në marrëveshje të ndryshme të nënshkruara këtu, ndërsa bisedimet dypalëshe të biznesit midis kompanive (B2B) u mbajtën.

Celalettin Kesikbaş, Kryetari i Bordit të Drejtorëve të ESO, i cili dha informacion në lidhje me vizitat dhe foli për qëllimet e tyre, tha, dik Ne kemi kryer takime të rëndësishme për të krijuar më shumë punësim, vende pune dhe vaksina në zhvillimin e industrisë së qytetit tonë. Ne kishim kontakte me prodhuesit dhe eksportuesit në qytetin tonë, në mënyrë që të sigurohemi që eksportimi në Rusi dhe ish-republikat ruse do të kryhet shpejt dhe pa asnjë detyrë. Në zonën e lirë të vendosur në Bjellorusi, ne gjithashtu shqyrtuam mundësitë e prodhimit, stimujt, mbështetjet, logjistikën, taksimin, kontabilitetin dhe çështjet tregtare në mënyrë që të hetojmë mundësitë e prodhimit për të gjithë gjeografinë ruse dhe të informojmë industrialistët tanë. Intervista B2B. "

Nënshkrimi i Eskişehir në Metro

Presidenti i ESO Kesikbaş informoi se protokollet që do të rrisin bashkëpunimin midis ESO dhe Dhomës së Tregtisë dhe Industrisë Bjelloruse janë nënshkruar në programin e ngjeshur dhe tha, ık Ne kemi nënshkruar një protokoll midis dhomave tona ku do të bëjmë punime të rëndësishme. Për më tepër, kompania jonë Eskisehir Albayrak Machinery, Komuna Minks do të bëjë punë serioze në Metro. Ne morëm pjesë në ceremoninë e nënshkrimit për këtë qëllim. Ky është një hap i rëndësishëm që tregon se qyteti ynë ka aftësinë për të bërë biznes kudo. Bjellorusia do të jetë firma e qytetit tonë në Metro, ”tha ai.

Kesikbaş gjithashtu dha informacion në lidhje me takimet ,, Ambasada Bjelloruse, Ministria e Industrisë së Bjellorusisë, Bjellorusi Dhoma e Industrisë dhe Tregtisë, Komuna e Minskut, Komuna Grodno dhe menaxherët e Zonës së Lirë Grodno Belarus u mblodhën për të vlerësuar se si ne mund të bëjmë më shumë biznes midis Eskisehir dhe Bjellorusisë. Ndërkohë, kompanitë tona gjithashtu mbajtën takime dypalëshe të biznesit, "tha ai.

Vizitat në vendet e destinacionit

Kesikbaş theksoi se vizita e tyre në Bjellorusi ishte shumë produktive dhe hapi derën për shoqatat e reja të biznesit.EZO informoi se çdo muaj, ESO do të vazhdojë të udhëtojë në vendet e destinacionit me drejtuesit dhe industrialistët e qytetit. Kesikbaş tha, "Ne së shpejti do të ftojmë grupimet tona sektoriale dhe anëtarët në udhëtime të tilla. Në këtë mënyrë, bashkëpunimi industrial dhe tregtar i qytetit tonë është ndër qëllimet tona për tu rritur në të gjithë botën. Për më tepër, Presidenti ynë Z. Yılmaz Büyükerşen nuk na la vetëm gjatë vizitave në Bjellorusi dhe ai ishte me ne në kontaktet tona. Prandaj, ne dëshirojmë të falënderojmë Presidentin tonë për kontributet e tij. "
Udhëtim biznesi i ESO bërë nga Presidenti i ESO Celalettin Kesikbas dhe Kryetari Yilmaz Buyukerşen, përveç menaxherëve, industrialistëve dhe njerëzve të biznesit Süha Ozbay, Sinan Ozecoglu, Fatih Dus, Gurhan Albayrak, Omer Benli, Bora Mehmet Osmali, Trust Erdogan, Serdar U. Yalcin, H Morën pjesë Evren Sahin, Bulent Quince, Polat Sonmez dhe Mehmet Rallas.

Kalendari aktual i tenderit në hekurudha

Mon 18

Njoftimi i Tenderit: Shërbimi i Car Rental

Nëntor 18 @ 14: 00 - 15: 00
organizatorët: TCDD
444 8 233
Mon 18

Njoftimi i Tenderit: Shërbimi i Sigurisë Private do të merret (TÜLOMSAŞ)

Nëntor 18 @ 15: 00 - 16: 00
organizatorët: kontraktori
+90 222 224 00 00

Kërkimi i lajmeve për tenderët hekurudhor

Rreth Levent Elmastaş
RayHaber redaktor

Bëhu i pari që komenton

Comments