Puna e përshpejtuar për Projektin e Tramvajit Nostalgjik Amasya

Puna e përshpejtuar për Projektin e Tramvajit Nostalgjik Amasya
Puna e përshpejtuar për Projektin e Tramvajit Nostalgjik Amasya

Kryetari i bashkisë Mehmet Sarı, i cili përshpejtoi punën e tij për Tramvajin Nostalgjik që u premtoi njerëzve të Amasya në zgjedhjet lokale, zhvilloi një takim me zyrtarët e kompanisë Gülermak.

Mehmet Sarı, kryetari i Komunës së Amasya, u takua me zyrtarë të kompanisë Gülermak për Projektin e Tramvajit Nostalgjik, i cili është ndër premtimet e zgjedhjeve dhe do të shtojë prestigj në qytet.

DO KONTRIBUTONI N TO QYTET

Issuesështjet teknike u diskutuan dhe u diskutuan për Tramvajin Nostalgjik, i cili do të fillojë nga Lagjja 55 Evler dhe do të shtrihet në Muzeun Ferhat dhe Şirin. Alper Expert, Menaxher i Përgjithshëm i Kompanisë Gülermak, i ndau projektet që ata realizuan në qytete të ndryshme për Presidentin Mehmet Sarı me një shfaqje rrëshqitëse.

Kryetari i bashkisë Mehmet Sarı tha, uz Mendojmë se Projekti i Tramvajit Nostalgjik do të shtojë prestigj të madh në qytetin tonë. Isshtë për t'u treguar mysafirëve tanë vendas dhe të huaj vlerat e turizmit përgjatë lumit të qytetit tonë me një tren dhe t'i shikojmë ato. " (Yunus KILIÇ - objektiv, sepse)

Kalendari aktual i tenderit në hekurudha

Kripë 19
Kripë 19

Njoftimi i Prokurimit: Karburanti do të blihet

Nëntor 19 @ 10: 00 - 11: 00
organizatorët: TCDD
444 8 233

Kërkimi i lajmeve për tenderët hekurudhor

Rreth Levent Elmastaş
RayHaber redaktor

Bëhu i pari që komenton

Comments