Qendra e skijimit Yedikuyular Përgatitja për sezonin

vendpushimi i skive po përgatitet për sezonin
vendpushimi i skive po përgatitet për sezonin

Kryetari Güngür deklaroi se përgatitjet për sezonin po vazhdojnë në Qendrën e Skive Yedikuyular dhe shtoi: yerine Ne po ndërtojmë shtëpi të reja shitjeje që do t'u ofrojnë mysafirëve tanë një shërbim më të mirë në vend të strukturave të parregullta të ngrënies dhe pirjes në rajon. Objektet e reja gjithashtu do të promovojnë dhe shesin produkte vendore të qytetit tonë. Fat të mirë. "

Kryetari i Bashkisë Metropolitane Kahramanmaraş Hayrettin Güngör, TRT Çukurova Radio Ski Yedikuyular Qendra e Skive bëri deklarata në lidhje me transmetimin direkt. Duke thënë se objekti ka një rëndësi të madhe për rajonin, Güngör tha, "Objekti ynë ndodhet afërsisht 15 kilometra larg nga qendra e qytetit. Bashkatdhetarët tanë dhe të ftuarit që vijnë nga qyteti arrijnë në vendpushimin tonë të skive në një distancë prej 10 nga qendra. Vitin e kaluar, në objektin tonë kemi pritur mijëra të ftuar 800. Ne synojmë ta rritim këtë shifër edhe më tej. "

Interesi intensiv

Kryetari Gngör tha, "Qendra Ski Yedikuyular është projektuar në një sipërfaqe prej 1,5 milion metra katrorë. Pista dhe lehtësira shtesë përfshihen gjithashtu në projekt. Ne jemi duke punuar për këtë. Vizitorët tanë nga qytetet fqinje si Gaziantep, Adiyaman, Sanliurfa, Hatay, Adana, Osmaniye dhe Mersin tregojnë interes të madh për qendrën tonë të skive. Ne kemi filluar një përgatitje të rëndësishme për sezonin e ri për të përmbushur këtë interes. "

Ftesë në Resortin e Skive

Mayr Hayrettin Güngör, Kryetari i Bashkisë Metropolitane, deklaroi se zona ku objektet e ngrënies dhe pirjes që shkaktojnë ndotje të imazhit do të jenë më të bukura, tha: Ne po ndërtojmë struktura të reja, në të cilat të ftuarit në rajon plotësojnë nevojat e tyre në një mjedis të mirëfilltë dhe produktet lokale të qytetit tonë do të shiten. Ekipet tona po punojnë shpejt. Shpresoj se puna jonë do të jetë në shërbim në sezonin e ri. Unë do të doja të ftoja bashkatdhetarët tanë dhe qytetet fqinje në Qendrën tonë Skive Yedikuyular në sezonin e ri ".

Rreth Levent Elmastaş
RayHaber redaktor

Bëhu i pari që komenton

Comments

Kjo faqe përdor Akismet për të reduktuar spamin. Mësoni se si përpunohet komenti juaj.