Tour nëpër qytet me Sakbis në ditët më të bukura të vjeshtës

turne në qytet në ditët më të bukura të vjeshtës
turne në qytet në ditët më të bukura të vjeshtës

Sistemi i Biçikletave Smart (SAKBIS), i cili u implementua nga Bashkia Metropolitane, arriti numrin e 50 mijë qirave. Mijëra qytetarë 7 janë abonuar në aplikacionin celular SAKBİS'ler, adresën në internet sakbis, pikat e pajtimtarëve në mundësinë e anëtarësimit të lehtë 612 ofrohet brenda disa minutash. Në një deklaratë të bërë nga Departamenti i Transportit, të gjithë qytetarët ishin të ftuar të udhëtonin në qytet me biçikletë.

Aplikacioni i Biçikletave Smart (SAKBIS) i implementuar nga Bashkia Metropolitane Sakarya ka arritur numrin e 50 mijë qirave. Mijëra 15 qytetarë 110 të abonuar në SAKBİS, i cili ofron shërbim në biçikleta 7 në pika të ndryshme në pjesë të ndryshme të qytetit. Aplikacioni celular SAKBİS'ler, adresa www.sakbis.com.tr, pikat e pajtimtarëve mund të sigurohen brenda disa minutave të thjeshta 612.

Qira me qira 50

Bisiklet Përveç rrugëve të reja të biçikletave, Sistemi i Bicikletave Smart (SAKBİS), të cilin ne kemi zbatuar për të promovuar kulturën e biçikletave në qytetin tonë, ka arritur në numrin e 50 mijë qirave. Ndërsa numri i përgjithshëm i mijëra qytetarëve 3 pajtohen në sistemin e biçikletave të zgjuara nga të cilat ne ofrojmë mundësi të thjeshta anëtarësimi dhe marrjeje me qira brenda aplikacionit celular SAKBİS, adresës së internetit sakbis dhe pikave të pajtimtarëve në 7 minuta; qytetarët mund të kryejnë transaksione të anëtarësimit me kartën e anëtarit dhe kartën e kreditit. Ne jemi duke pritur për qytetarët tanë që duan të bëjnë transaksione më të shpejta dhe më të lehta me kartën e pajtimtarit tonë të mbetë.

Turneu qytetin me SAKBIS në ditët më të bukura të vjeshtës

Duke vazhduar deklaratën, Shkolla e Mesme Sez Sezginler në qytetin tonë, Ring Road-Kipa, Spitali i Trajnimit dhe Kërkimit i SAU, Parku Yunus Emre, kryqëzimi Tunatan, Qendra Tregtare Serdivan, Shtëpia e Verës, Parku i Qytetit, Sheshi Demokracia, Komuna Adapazarı, Zyra e Artit Qendra, Zyra e Qarkut Adora, Zyra e Qarkut Adora, etj. Shkolla Fillore Ozanlar-Persembe Pazari dhe Nuri Bayar, përfshirë shërbimin e çiklizmit 15 110 në pika të ndryshme, ne falënderojmë qytetarët tanë për interesin e treguar ndaj SAKBIS. Projekti ynë, i cili tërhoqi vëmendjen e madhe, do të bëjë që udhëtimet e biçikletave të arrijnë më shumë audiencë me ndalesa të reja të biçikletave. Në ditët e fundit të vjeshtës, ne i ftojmë të gjithë bashkatdhetarët tanë që duan të hipin në mot të bukur për të takuar SAKBİS dhe për të vizituar qytetin me SAKBİS ”.

Stacionet, Programi i Tarifave dhe Transaksionet e Anëtarëve të SAKBİS

Kalendari aktual i tenderit në hekurudha

Kripë 19
Kripë 19

Njoftimi i Prokurimit: Karburanti do të blihet

Nëntor 19 @ 10: 00 - 11: 00
organizatorët: TCDD
444 8 233

Kërkimi i lajmeve për tenderët hekurudhor

Rreth Levent Elmastaş
RayHaber redaktor

Bëhu i pari që komenton

Comments