Protokolli i Karrierës është nënshkruar në Samitin midis ERÜ dhe Erciyes Aş

Një protokoll karriere u nënshkrua në samitin midis eru dhe erciyes si
Një protokoll karriere u nënshkrua në samitin midis eru dhe erciyes si

Universiteti Erciyes (ERÜ) dhe Kayseri Erciyes A.Ş. Protokolli "Karriera në Samit" u nënshkrua me qëllim të rritjes së kompetencave të studentëve dhe të diplomuarve në universitet.


Kayseri Erciyes A.Ş. Rektori i ERU në ceremoninë e nënshkrimit në ndërtesën e shërbimit. Dr. Mustafa Çalış, Kryetar i Bordit të Erciyes AŞ. Morat Cahid Cıngı dhe pedagogë morën pjesë.

Duke folur në ceremoninë e nënshkrimit të protokollit, Rektori ERÜ. Dr. Mustafa Çalış, "Siç e dini, Universiteti Erciyes është një universitet që merret me çdo problem të qytetit tonë. Kur filluam së pari rektoratin, ne deklaruam sa vijon në ceremoninë ku morën pjesë Presidenti ynë. Ne thamë në kampus se do të ishim një universitet, jo një universitet. Ne përpiqemi ta zbatojmë këtë në çdo fushë. Ne po mundohemi ta mbajmë gjallë dhe mendojmë se po e bëjmë atë. Sot do të firmosim njërën prej tyre. Ne kemi vërtetuar departamente në Universitetin Erciyes si Letërsia Kineze, Letërsia Koreane, Letërsia e Gjuhës Japoneze, Letërsia e Gjuhës Ruse dhe Letërsia Angleze. Kemi edhe studentë të kualifikuar dhe anëtarë të fakultetit këtu. Sidomos vitet e fundit, turizmi malor në Erciyes ka arritur në faza mjaft serioze. Si universitet, do të jemi me Erciyes AŞ. Unë mendoj se do të sigurojë një vlerë të madhe të shtuar për studentët e universitetit tonë, si dhe një vlerë të madhe të shtuar për Erciyes AŞ. Sidomos, studentët tanë që kanë dhënë mësim në gjuhë të huaj ose të diplomuarve tanë, nëse është e nevojshme, akademikët tanë do të kryejnë studime posaçërisht për turistët tanë në Erciyes në kuadër të këtij protokolli. Erciyes AŞ do të përgatisë studentët tanë me kohë të pjesshme dhe të diplomuar në një mjedis biznesi me kohë të plotë. Në këtë mënyrë, ne të dy do të kontribuojmë në turizëm dhe do të kontribuojmë në zhvillimin e qytetit tonë. "

Kayseri Erciyes AŞ Kryetar i Bordit të Drejtorëve Murat Cahid Cıngı tha, "Sot, si familja Erciyes, ne jemi duke pritur një punë domethënëse. Qendra e Skive dhe Turizmit e Erciyes ka arritur një potencial serioz turizmi vitet e fundit me mbështetjen e Bashkisë tonë Metropolitane. Tani ne presim mysafirë të huaj nga shumë kombe dhe vende si Kombet e Bashkuara në malin tonë. Me fluturime çarter, mijëra skiatorë vijnë në Erciyes dhe skive. Ai ka mundësinë që të shkojë në Kayseri dhe të shohë historinë 6-vjeçare të qytetërimit të qytetit tonë. Ai jep një kontribut serioz ekonomik dhe social-kulturor për qytetin tonë. Prandaj, sidomos vitet e fundit, ne kemi rritur nevojën që personeli të prodhojë shërbime që flasin gjuhë të huaja. Ti e di atë; Bashkëpunimi universitar-industri është një temë për të cilën flitet dhe nuk mund të arrijë suksesin që dëshiron në vendin tonë. Të paktën, ne donim të vlerësonim atë infrastrukturë të zhvilluar në universitetin tonë në Qendrën e Skive Erciyes. Në universitetin tonë, ne kemi shumë departamente që ofrojnë arsim gjuhësor si për Fakultetin e Turizmit, ashtu edhe Fakultetin e Shkencave dhe Letrave. Prandaj, ne kontaktuam departamentet me idenë se ne mund të plotësojmë lehtësisht nevojat tona këtu nga universiteti. "Kërkimi i lajmeve hekurudhore

Bëhu i pari që komenton

Comments