Fillon të Dielën Festivali i Borë ambaşı

festivali i dëborës cambasi fillon të dielën
festivali i dëborës cambasi fillon të dielën

15-vjetori i Festivalit të Dëborës Çambaşı, që u mbajt në Rrafshnaltën baambaşı, një nga qendrat e preferuara të turizmit të Ordu, mbahet këtë vit. Festivali, i cili organizohet rregullisht çdo vit, do të fillojë të Dielën, 26 Janar 2020, në orën 10.00:XNUMX.

Do të jetë një FESTIVAL I PLOT F


Organizuar nga Bashkia Metropolitane Ordu dhe Komuna Kabadüz, Festivali i 15-të i Dëborës Çambaşı do të presë imazhe shumëngjyrësh me shumë ngjarje që do të mbahen. Në festival do të zhvillohen garat amatore të dëborës dhe garat e skive. Yahya Altun dhe Yılmaz Kaptan do të japin një koncert në festival, ku do të interpretojë edhe Orkestra e Qytetit të Komunës Metropolitane. Për më tepër, trajtimet lokale do t'u ofrohen qytetarëve në stendat që do të hapen në zonën e festivalit, ku do të zhvillohen gara të ndryshme.

"T ALL GJITHA Infermierët TONA JANV FITUAR N F FESTIN TONA"

Duke shprehur se Plateau baambaşı është bërë një nga markat e turizmit të Ordu, Kryetari i Bashkisë Metropolitane Ordu, Dr.Malih Hilmi Güler tha, "Qendra e Skive baambaşı me një lartësi prej 2000 është bërë një nga qendrat tërheqëse të turizmit dimëror. Si Bashki Metropolitane Ordu, ne jemi duke punuar intensivisht për të përjetuar dhe parë më shumë bukuritë e qytetit tonë. Turizmi në qytetin tonë tani është 3 muaj, jo 12 muaj. Në këtë kontekst, unë i ftoj të gjithë bashkëqytetarët tanë në Festivalin e Dëborës ıambaşı, të cilin do ta organizojmë për herë të 15-të ”.

Takimi i koordinimit ka qenë i mbajtur

Nga ana tjetër, një takim u mbajt nën koordinimin e Zëvendës Sekretarit të Përgjithshëm të Komunës Metropolitane Ordu Ali Erdal Gülderen dhe kryetarit të Kabadüz Yener Kaya në lidhje me Festivalin e 15-të të dëborës Çambaşı. Gjatë takimit u diskutuan çështjet që lidhen me transportin e qytetarëve që do të marrin pjesë në festival dhe studimet që do të kryhen në terren.Kërkimi i lajmeve hekurudhore

Bëhu i pari që komenton

Comments