Festivali i Shkencave u mbajt në Ordu Plateaus

rrëshqitje e ushtrisë në kullotë
rrëshqitje e ushtrisë në kullotë

Komuna Metropolitane Ordu për të përmirësuar sportet dimërore dhe turizmin dimëror në provincën e Ordu organizoi një festival slitë në 3 pista të ndara.

Festivali i sajëve i organizuar nga Bashkia Metropolitane dhe që u mbajt për herë të parë në Ordu; U mbajt Plateau i E enjte Aybasti, Plateau Mesudiye Keyfalan dhe Plateau Akkus Argan. Në festivalin e organizuar në 3 pista të ndryshme, të gjithë nga 7 deri në 70 që erdhën në zonën e pistës me shërbimet dhe pajisjet mbështetëse të Bashkisë Metropolitane Ordu shijuan dëborën. Kryetari i Bashkisë Metropolitane Ordu Mehmet Hilmi Guler, mori pjesë në festivalin e mbajtur në Rrafshnaltën e së enjtes në Aybasti. Garat e kanoe, skijimi i kanoe, dëbora dhe rrëshqitjet e duhanit u mbajtën në Aybastı Plateau, i cili është i famshëm për çmenduritë e tij. Më vonë, çaji dhe Barbecue u servirën në zjarr.

"VERDO GJITHA DO T SE SHENI K THT PL Vend T W GJITHA MON T MIRA"

Pas kësaj, Aybastı do të jetë krejtësisht e shprehur nga Kryetari i Komunës Ordu. Mehmet Hilmi Güler tha, uz Ne duam ta bëjmë Malësinë Perşembe si një qendër tërheqëse në dimër. Në këtë kuptim, ne kemi ndërmarrë hapa shumë të rëndësishëm. Pas kësaj, nuk ka të ftohtë dhe asnjë tërheqje. Do të jenë skiatorë dhe kayakers që garojnë në çifligjet. Të gjithë do ta shohin këtë vend, i cili është çudi e botës. Ne do të ndërtojmë njëkatëshe këtu. Pas kësaj, Aybastı do të jetë plotësisht ndryshe. Paraardhësit tanë zbuluan bukurinë e këtij vendi në kohë. Tani ne do ta bëjmë këtë vend edhe më të bukur dhe do të pushtojë zemrën tuaj. Kjo është edhe zemra e bashkisë. E gjithë puna jonë është t'ju bëjmë të lumtur dhe t'ju bëjmë të buzëqeshni. Sa më shumë të kënaqeni, aq më të kënaqur do të jemi. E vetmja gjë që presim nga ju është të siguroni zhvillimin e Aybastı me rritjen e bagëtive tuaja. biznesmenët më të suksesshme Aybastılı së Turqisë. Ne duhet t'i kthejmë këta biznesmenë këtu. Askush nuk do ta këndojë më këngën popullore. "

UZ JEMI JETN NJ O N D DIT MOST MUNDSISHME T W VITIT ”

Ata thanë që ata bënë gjithçka që mundën për të zbukuruar Ushtrinë. Şenel Yediyıldız tha, "Sot ne jemi në portën Tokat, Amasya dhe Sivas. Ne jemi këtu me ata nga qytetet fqinje. Sot, ne pamë se sa i bukur është qyteti ynë dhe pllajët tona. Ne jemi duke kaluar një nga ditët më të mira në dimër. Për sa kohë që ne sigurojmë unitet dhe solidaritet në qytetin tonë, ne e kemi atë. Ne jemi duke bërë gjithçka që mundemi për ta bërë këtë vend të bukur. Me fillimin e vlefshëm dhe kontributet e kryetarit tonë të Bashkisë Metropolitane, ne e quajtëm këtë basen si Basenin Bolaman dhe filluam një projekt. Me këtë projekt, këto toka do të bëhen më të banueshme ”.

"PRESIDENTI JON TUR KUQ T THE DHN N TO US duke përdorur përdorimin e armatës për 3 muaj, jo 12 muaj"

Aybastı dhe Perşembe Plateau duhet të shihen nga të gjithë duke nënvizuar kryetarin e Aybastı Beytullah Gençtan, "Kryetari ynë i Bashkisë Metropolitane jo 3 muaj, 12 muaj na dha dritë duke thënë Ushtria. E enjtja Plateau, Aybastı'm shumë e bukur. Ne e dinim që ishte e bukur në dimër, por ajo duhej ta dinte që mund t'i shihte këto bukuri në njerëzit e saj. Këtë dimër, aq shumë njerëz erdhën në pllajë për t'u argëtuar. Sot kemi kryetarë bashkie nga qytete të tjera që vijnë nga rrethet fqinje. Sot të gjithë do të kemi një kohë të mirë së bashku. "

"FESTIVALI ishte fillimi për ne"

Kryetari i Komunës Mesudiye Isa Gul tha se festivali ishte një fillim dhe tha, festivali Festivali që mbajtëm këtu sot ishte fillimi për ne. Unë do të doja të falënderoja kryetarin tonë Metropolitane që na përkrahu në këtë çështje. Ne besojmë se Plateau ynë Mesudiye do të jetë një nga vendet me numër të Ordu siç janë Plateau Çambaşı dhe Ulugöl ..

"Vendi i Arganit do të jetë një nga vendet e syve GÖ

Duke folur brenda fushëveprimit të programit, Kryetari i Akkus Isa Demirci tha, Ar Plateau i Arganit tonë është një nga vendet e rëndësishme në hapjen e ushtrisë sonë për turizmin për 12 muaj. Ky do të jetë një nga vendet më të preferuara në të ardhmen. Ne përgatitëm infrastrukturën e rrafshnalta tonë për turizmin veror dhe dimëror. Unë do të doja të falënderoja kryetarin tonë të Bashkisë Metropolitane që kontribuoi në këtë organizatë. "

"KEMI ZGJIDHN AB ABDOMA"

Qytetarët pjesëmarrës në program, "Ishte një organizatë shumë e bukur për ne. Ne e shijuam dëborën në maksimum. Ne kemi mbledhur kujtime të mira këtu. Kryetari i Bashkisë Metropolitane Ordu, i cili ka kontribuar në këto aktivitete. Falënderojmë Mehmet Hilmi Güler ”.

Kërkimi i lajmeve hekurudhore

Bëhu i pari që komenton

Comments