Makinat shtëpiake që do të zhvendosen nga Bursa në vitrinë botërore

vetura shtëpiake do të zhvendoset në dritaren botërore
vetura shtëpiake do të zhvendoset në dritaren botërore

18-ta nga 'Takimet e Përbashkët të Mendjes' të mbajtura nën udhëheqjen e Dhomës së Tregtisë dhe Industrisë Bursa (BTSO) me pjesëmarrjen e dhomave dhe shkëmbimeve në Bursa u mbajt në Iznik. Kryetari BCCI Ibrahim Burkaj, tha iniciativat transformuese që lëvizin ekonominë në projektin e brendshme Bursa të Turqisë automobilave në qytet. Duke thënë se qyteti duhet të kalojë në ekonominë në shkallë me planifikimin hapësinor dhe të sigurojë 50 vitet e ardhshme, Presidenti Burkay tha: "Ne do të vazhdojmë të punojmë me vendosmëri në çdo fushë me një objektiv shumë më të fortë të Bursa".


E 18-ta e 'Takimeve të Përgjithshme të Mendjes', e cila solli botën e biznesit të Bursa nën udhëheqjen e BTSO, u prit nga Dhoma e Tregtisë dhe Industrisë në Iznik. Duke folur në takimin e zhvilluar me pjesëmarrjen e të gjithë kryetarëve të dhomave dhe aksioneve, karrigeve të këshillave dhe anëtarëve të bordit të drejtorëve në Bursa, Kryetari i BTS Burko, rahimbrahim Burkay tha se një vit në të cilin janë regjistruar të dhënat e rritjes më të ulët të 10 viteve të fundit në tregtinë botërore. Turqisë pavarësisht politikave proteksioniste në ekonominë globale në aspektin e vlerës së eksporteve në botë rritja më e madhe në pesë vende nga ai deklaroi se Ibrahim Burkaj "Këtë vit unë shpresoj se në bazë të investimit të ri, unë besoj fuqimisht se prodhimi dhe ne do të kapur një rritje shumë më të fortë të punësimit ishte. Në këtë proces sfidues, unë i paraqes mirënjohjen qeverisë sonë në emër të botës sonë të biznesit, e cila ka zbatuar rregullore që plotësojnë pritjet e sektorit tonë privat. "

Turqisë 60-vjeçare DREAM do të ndodhë

Bursa BCCI në vitin 1960 nën udhëheqjen e zonës së parë të Turqisë të organizuar industrial kujton të kalojë jetën e qytetit Ibrahim Burkaj, "ne jemi duke lënë pas infrastrukturën e fortë industriale të qytetit është formuar 50 vjet. Ne filluam transformimin industrial të Bursës sonë me projektet që realizuam 7 vjet më parë. Sot, Bursa merr përsipër udhëheqjen e revolucionit të ri industrial të vendit tonë me projekte të tilla si TEKNOSAB, GUHEM, Model Fabrika dhe BUTEKOM. Burimet tona të kualifikuara njerëzore, R & D dhe risi të orientuar fushën e prodhimit, logjistikës jonë objektit dhe transformimi ynë në lëvizje industrinë tonë ka mundësuar realizimin e Bursës në makinën e 60-vjeçare të Turqisë ëndërr. "tha ai.

"Ne do të mbajmë makinën tonë lokale dhe shkollore në SHOWCASE WORLD"

BCCI Kryetari Burkaj, teknologji autonome dhe dixhitale me një moment të ri në botë shprehur të shfaqë projektin që të zhvendoset nga Bursa në qëllimet e zhvillimit të Turqisë. Ibrahim Burkaj, 'autokton' dhe 'Bursa' si gjeneratën e ardhshme në Bursa, projekti makina Turqisë ata përshkruajnë technoparks dhe Bursa Teknologji R & D dhe koordinimi Qendra BUTEKOM brenda mikro mekanik ata praktikojnë, duke theksuar se do të kontribuojë me mikro-elektronike dhe qendrat e nano-teknologjisë të ekselencës Ibrahim Burkaj ", zoti President Rexhep Tajip Erdogan, Industria dhe Ministri Teknologjisë z Mustafa Varank TOBB Kryetar Bordi Z. Rifat Hisarciklioglu dhe Turqia Automobile Enterprise Group të shpreh mirënjohjen tonë për besimin e tyre në Bursa." tha ai.

"Ne nuk do të japim mundësinë për investime dhe shërbim."

Duke theksuar se në planifikimin e tanishëm të Bursa, industria dhe zonat e depozitimit kanë një pjesë prej 11 për një mijë në sipërfaqen e përgjithshme prej 8 mijë kilometra katror, ​​Presidenti Burkay deklaroi se industria kontribuoi 45 përqind në ekonominë e qytetit. Duke treguar se ardhja në jetë e makinës lokale në Basenin e Marmarasë është një mundësi e rëndësishme për planifikimin hapësinor të rajonit, İbrahim Burkay tha, "Asnjëherë nuk mund të lejojmë projektet që na duhen me një qasje armiqësore ndaj investimeve dhe shërbimeve që çojnë lëvizjen e rritjes së qytetit tonë dhe vendit tonë. Si botë e biznesit të Bursa, ne do të vazhdojmë të kontribuojmë në projekte që do të formësojnë jo vetëm të tanishmen, por edhe 20 vitet e ardhshme, 50 vjet dhe madje 100 vjet. Shpresoj se ne do ta transferojmë bursën tonë dhe vendin tonë në një të ardhme shumë më të ndritshme, së bashku me fuqinë e mendjes së përbashkët. "

THIRRJE P SR MBUPSHTETJE NGA BURKAYI PRESIDENT N TO BURSASPOR

Kryetari i BTSO İbrahim Burkay tha se ata donin të transferonin Bursaspor në Superligën që ata meritojnë me fushatën e "Büyük Büyük Bursaspor Again" e nisur si përfaqësues të biznesit. Në këtë kontekst, Burkay deklaroi se bota e biznesit do të kontribuojë në fushatë me mbështetjen e 100 mijë formave, "Unë ju ftoj të mbështesni këtë fushatë të rëndësishme," tha ai.

PUNSIMI SHTES P FORR 20 mijëra njerëz

TOBB Anëtar Bordi dhe Kryetari i Commodity Exchange Ozer Matlin Bursa, Turkey tha projekt vendas makinë e Bursës dhe Turqia do të ofrojë përfitime të mëdha për ekonominë. Matlin thanë se ata besojnë të jetë një prej markave më të rëndësishme në këtë projekt në shkallë globale në Turqi, automakers e brendshme do të bëjë rreth 20 mijë të punësuar dhe theksoi se ekonomia e vendit do të kontribuojë 50 miliardë euro. Duke deklaruar se globalizimi dhe zhvillimet teknologjike ndikojnë në çdo fushë të jetës, Matlı deklaroi se tregjet bujqësore preken gjithashtu nga këto zhvillime. Në këtë kontekst, e themeluar në vitin 2018, Matlin tërheq vëmendjen për rëndësinë e Turqisë Produkte Exchange specializuar ", sektori i bujqësisë turke në drejtim të pothuajse Krishtit pranuar qëllimi më i madh i këtij sistemi, prodhuesit bujqësorë transaksion të shëndetshëm të konsumit në të drejtë dhe çmim real për të krijuar bërë platformë efektiv ndërkombëtar.", Tha ai.

AGJENDA E DHOMAVE DHE Shkëmbimeve

Në Takimin e Përbashkët të Mendjes, u nënshkrua një protokoll midis Bursa Commodity Exchange dhe Dhomës së Tregtisë dhe Industrisë në Iznik në lidhje me shfrytëzimin e pronave të 'Bursës së Mallrave' në Iznik. Duke deklaruar se ata besojnë se gratë dhe sipërmarrësit e rinj duhet të mbështeten si në jetën e biznesit, ashtu edhe në jetën shoqërore, Matlı tha, "Ne duam të kontribuojmë më shumë në profilin e sipërmarrësve të qytetit dhe vendit tonë me zonat që ndan për përdorim."

"AUTOMOBILE LOKALE do të shtojë vlerën në zonën tonë"

Presidenti i OSSH-së Iznik, Mahmut Dede deklaroi se rrethi i Iznikut ka kontribuar ndjeshëm në ekonominë e Bursa në sektorë të ndryshëm. Në këtë drejtim, viti 2 ka një rëndësi të madhe për ne. Unë gjithashtu besoj se fabrika e automobilave vendas që do të themelohet në Gemlik, e cila është e lidhur ngushtë me rrethin tonë, do t'i shtojë një vlerë të ndryshme rajonit dhe qytetit tonë. "

"KEMI DUHET SHUM LUCKY N G GEMLIK"

Duke folur në takim, Presidenti i Dhomës së Tregtisë dhe Industrisë Gemlik, Paşa Ağdemir tha: "Ndihemi shumë me fat në Gemlik. automakers e brendshme dhe projekte të tilla si tren me shpejtësi të lartë që reflekton vizionin e Turqisë vjen në jetë në rrethin tonë. Unë do të doja të falënderoja Kryetarin tonë të Bordit të Drejtorëve të BTSO Z. İbrahim Burkay, Presidentin e Shkëmbimit të Mallrave në Bursa Özer Matlı, Presidentin e TOBB Z. Rifat Hisarcıklıoğlu dhe Presidentin tonë që kanë bërë përpjekje të mëdha për sjelljen e këtij projekti në rrethin tonë. "

Presidenti i OSSH-së Iznik, Mahmut Dede gjithashtu i dha një pllakë Kryetarit të BTS-së Burkay dhe Kryetarit të Shkëmbimit të Mallrave Bursa Özer Matlı për mbështetjen e tyre për gratë sipërmarrëse dhe Iznik OST. Takimi u përfundua me kërkesat, sugjerimet dhe mendimet e dhomave të rretheve dhe shkëmbimeve.Kërkimi i lajmeve hekurudhore

Bëhu i pari që komenton

Comments