Trajnimi me shpejtësi të lartë Çerkezköy Takimi i Vlerësimit të Linjës së Tranzicionit u mbajt

U mbajt takimi për vlerësimin e linjës së tranzicionit me shpejtësi të lartë të cerkezkoy
U mbajt takimi për vlerësimin e linjës së tranzicionit me shpejtësi të lartë të cerkezkoy

ÇerkezköyNjë takim vlerësimi u mbajt nën kryesinë e kryetarit tonë Vahap Akay me qëllim të përcaktimit të problemeve të transportit që mund të ndodhin në qytetin tonë dhe për t'i zgjidhur këto probleme me linjën e Trenit me Shpejtësi të Lartë që do të kalojë.


Trajnimi me shpejtësi të lartë Çerkezköy Për shkak të Linjës së Kalimit Çerkezköy Kryetari i Bashkisë sonë Vahap Akay, Nënkryetari i Komunës Kemal Gümüş dhe Nedim Yılancı, Nënkryetari i Departamentit të Modernizimit të TCDD Mücahit Lek, Drejtoria e Përgjithshme e TCDD Outsourced Menaxheri i Degës së Koordinimit të Projektit Abdullah Çorak dhe zyrtarë të kompanisë kontraktuese morën pjesë në takimin e vlerësimit të mbajtur në zyrën e kryetarit.

Një ZGJIDHJE KA QENI POR PROPOZIMET E ZGJIDHJES

Gjatë takimit, u shkëmbyen ide rreth aktiviteteve të planifikuara që do të kryhen në rajonet ku ka dy pika kalimi në rrethin tonë, në mënyrë që të minimizohen problemet e transportit që Linja e Trenit me Shpejtësi të Lartë do të kalojë nëpër qytetin tonë. Zyrtarët e komunës sonë dhe TCDD ranë dakord për zgjidhje të problemeve që mund të shfaqen.

Puna për t'u bërë

Në mbledhje vendosi të sigurojë transportin përmes kalimit të nivelit në nivelin e kryqëzimit në kryqëzimin BSH; Wasshtë arritur një konsensus për të lidhur transportin e siguruar nga kalimi i nivelit në zonën tonë të stacionit në Rrugën e Qeverisë me mbikalimin që do të bëhet në pikën ku ndodhet palestra jonë. Punimet që do të kryhen në pikën e sugjerimeve për zgjidhje të krijuara në takim do të projektohen dhe vendosen në protokoll me takimin në të cilin do të marrin pjesë edhe zyrtarët e Komunës Metropolitane Tekirdağ.Kërkimi i lajmeve hekurudhore

Bëhu i pari që komenton

Comments