Kryetari Yüce është në Bursa për Sakarya Tram Project

ne do të prezantojmë qytetin e presidentit juce me sistemin hekurudhor të lehtë
ne do të prezantojmë qytetin e presidentit juce me sistemin hekurudhor të lehtë

Duke ekzaminuar projektet e lehta hekurudhore dhe tramvaji në Bursa dhe takimin me kryetarin e Bashkisë Metropolitane Bursa Alinur Aktaş, Presidenti Ekrem Yüce tha, "Tramway ishte pika më e rëndësishme e axhendës së vizitës sonë në Bursa me sistemet hekurudhore të lehta që synuam të realizonim në qytetin tonë. Ne kemi bërë ekzaminimet tona të nevojshme. Ne morëm informacione rreth operacionit nga ekipet teknike. Si Bashki Metropolitane, ne jemi të vendosur të bashkojmë qytetin tonë me sistemet hekurudhore. "


Kryetari i Bashkisë Metropolitane Sakarya Ekrem Yüce vizitoi kryetarin e Bashkisë Metropolitane Bursa Alinur Aktaş. Anëtari i Parlamentit Necdet Tömekçe, Presidenti Këshilltar Adil Altay Güney, Zëvendës Sekretari i Përgjithshëm Ali Oktar, Shefi i Departamentit të Scienceështjeve të Shkencës Murat Mutlu, Presidenti i Këshillit Bashkiak Sinan Çileli dhe Sakarya Büyükşehir Presidenti i Klubit Belediyespor, Cevat Ekşi shoqërohej. Kryetari Ekrem Yüce falënderoi kryetarin e Bashkisë Metropolitane Bursa Alinur Aktaş për mikpritësin e tij të mirë dhe theksoi se bashkëpunimi dhe bashkëpunimi do të japin një kontribut të madh për të dy qytetet.

Rishikimi i sistemit hekurudhor në Bursa

Duke folur rreth kontakteve të Bursës, Presidenti Ekrem Yüce tha, "Ne u përkulëm në Uludağ me Pazarin e Madh historik, Ulucami dhe ishim në qytetin antik Bursa me historinë e tij historike dhe mundësitë e turizmit. Ne vizituam kryetarin e Bashkisë Metropolitane Alinur Aktaş me delegacionin tonë. Ne diskutuam vlerësimet tona në lidhje me bashkëpunimin dhe arsyet e bashkëpunimit. E ndamë përvojën. Me sisteme të lehta hekurudhore që synuam të zbatonim në qytetin tonë, tramvaji ishte pika më e rëndësishme e axhendës së vizitës sonë në Bursa. Ne kemi bërë ekzaminimet tona të nevojshme. Ne morëm informacione rreth operacionit nga ekipet teknike. Shpresojmë, që do ta sjellim Sakarya së bashku me komoditetin e sistemit hekurudhor. "

Ne jemi të përkushtuar për sistemet hekurudhore

Duke nënvizuar se mundësitë kanë arritur një gamë të gjerë dimensionesh me teknologjinë e përparuar në transport, Presidenti Ekrem Yüce tha, "Transporti i gomës është gjithashtu një pozicion i rëndësishëm në qytete. Sidoqoftë, numri në rritje i automjeteve si dhe lëvizja e popullatës e bëjnë të domosdoshme bërjen e disa përparimeve në transport. Po, kemi rrugë të reja dyshe, lëvizje për të lehtësuar trafikun në qytet. Me sisteme të lehta hekurudhore, të dy do të plotësojmë kushtet e epokës në transportin publik, do të sigurojmë transport të rehatshëm dhe do të qetësojmë trafikun e qytetit. Si Bashki Metropolitane, ne jemi të vendosur që qytetin tonë ta bashkojmë me sistemet hekurudhore. Zoti im i bëri të gjitha përpjekjet tona të mira. "Kërkimi i lajmeve hekurudhore

Bëhu i pari që komenton

Comments