Bulevardi Dëshmor Birol Yıldırım Hapur në Shërbim me Urën e Re Melet

u hap bulevardi sehit birol yildirim me urë të re melet
u hap bulevardi sehit birol yildirim me urë të re melet

Bulevardi Martir Birol Yıldırım, i cili u ndërtua nga Komuna Metropolitane Ordu për herë të parë në Ordu, si një alternative e rrugës unazore dhe Ura e Re Melet, e cila mund të përdoret si një alternative për rrugën bregdetare të Detit të Zi, u vu në shërbim me një ceremoni.


Duke u nisur nga vendndodhja e re e stacionit të autobusëve, rruga 5 km, e cila ndodhet në zonën industriale të Karapınar Mahallesi dhe e mbuluar me asfalt të nxehtë nga Ura Yeni Melet në kryqëzimin e Kayabaşı, është bërë një rrugë alternative për autostradën, si dhe dendësia e trafikut në rajon.

"KEMTUAR T JEMI QYTET T BRENDSHME"

Duke thënë se Ordu është duke ndërmarrë hapa të fortë për t'u bërë një qytet i markës, kryetari i Bashkisë Metropolitane Ordu Dr. Mehmet Hilmi Güler tha, "Sot, ne po sjellim dy vepra të bukura në Ordu tonë. Një prej tyre është Ura e Re Melet, e gjatë 236 metra. Kjo urë do të jetë një anije e re për Ordu, do të qetësojë trafikun tonë. Ne ishim të dobishëm në sjelljen e kalendarit përpara, duke vepruar në këtë urë, e cila është planifikuar të sillet në qytetin tonë në një datë tjetër. Unë do të doja të falënderoja Autostradat që sollën këtë shërbim në qytetin tonë në një periudhë 2 muaj. Kjo tregon forcën e shtetit tonë. Pastaj hapëm një bulevard të këndshëm. Si qytetarë të Kadirşinas, ne e përmendëm emrin e dëshmorit tonë Birol Yıldırım, i cili sakrifikoi gjakun dhe jetën e tij për këtë vend, në këtë bulevard. Le që rruga 5 km të jetë e dobishme për qytetarët tanë. Kostoja e përafërt e dy investimeve është 30 milion TL. Ne vazhdojmë të ndërmarrim hapa të guximshëm dhe të vendosur. Ne dëshirojmë të shtojmë shumë vepra të bukura në qytetin tonë. Ne jemi në rrugën për t'u bërë një qytet i markave. Në këtë kuptim, një nga punët më të rëndësishme ishte zgjidhja e problemit të trafikut. Me këtë hap, trafiku ynë do të jetë më i rehatshëm. Ne mendojmë për një urë tjetër, ku Melet takon detin. Ne gjithashtu e planifikojmë këtë. Ordu do të jetë një qytet që njihet edhe me urat e tij. Melet do të jetë një qendër e bukur e jetës. Kur t'i kuptojmë këto, ushtria jonë do të bëhet shumë më e bukur në turizëm dhe industri. "

"Unë KONGRAFO KOMUNA TONA KOMUNA METROPOLITAN"

Kryetari i Bashkisë Metropolitane Ordu Guvernatori i Ordu Seddar Yavuz, i cili filloi fjalimin e tij duke falënderuar Mehmet Hilmi Güler, tha, "Unë do të doja të falënderoja kryetarin tonë Metropolitane për punën e tij dhe ta uroj. Kur ura Cevizdere u shemb për shkak të katastrofës në vitet e kaluara, ne pamë se nuk kishim asnjë mënyrë alternative. Shtë e rëndësishme të mos kaloni urën. Zoti na ruajt, rëndësia e këtyre investimeve për sa i përket strategjisë, sigurisë dhe transportit bëhet më e dukshme në situata të ngjashme. Prandaj, është e nevojshme të shikohen investimet nga ky aspekt. Unë përgëzoj Drejtorinë Rajonale të Punës tonë dhe Kryetarin e Bashkisë Metropolitane dhe uroj që investimet të jenë të dobishme për krahinën tonë. "

Pas fjalimeve, dy investimet e bëra nga Myftiu provincial Mürsel üztürk, u hapën zyrtarisht në shërbim pasi protokolli preu shiritin e hapjes.

Kjo shfaqje rrëshqitëse kërkon JavaScript.


Kërkimi i lajmeve hekurudhore

Bëhu i pari që komenton

Comments