200 Vend parkimi i automjeteve për Altınordu

park automjetesh për altinorduya
park automjetesh për altinorduya

Bashkia Metropolitane Ordu, Kryetar i parkingut, i cili është bërë një nevojë e madhe në të gjithë krahinën. Në përputhje me udhëzimet e Mehmet Hilmi Güler, ai vazhdon të prodhojë zgjidhje të përhershme, jo lokale.


Për të gjetur një zgjidhje për nevojat e parkimit të qytetit, Bashkia Metropolitane, e cila filloi punën në zonën në anën veriore të Stadiumit të 19 Shtatorit, zgjeroi zonën ekzistuese të parkimit dhe ofroi parkingun prej afro 200 automjetesh në shërbim të qytetarëve.

"DO TV DHNI KOMFORTIN N THE QYTET"

Coşkun Alp, Sekretari i Përgjithshëm i Komunës Metropolitane Ordu, i cili ekzaminoi punimet në vend, tha: "Kishte vështirësi në parkimin në qytetin tonë. Për këtë arsye, filluam të punojmë në një zonë boshe prej 2 mijë e 500 metrash katror pas stadiumit, në radhë të parë. Kjo zonë, e cila gjithashtu derdhi asfalt, ishte një hap drejt zgjidhjes së nevojës për parkim. Kjo zonë, ku të paktën 200 automjete mund të parkohen së bashku me zonën ekzistuese të parkimit, do të sigurojë një lehtësim brenda qytetit. Në këtë mënyrë, ne do të vazhdojmë të rrisim punën tonë. Falënderojmë shokët tanë të ekipit që kontribuuan dhe shpresojmë që investimet tona të jenë të dobishme për qytetin tonë. ”

Në kuadër të projektit, janë afërsisht 4 automjete parkimi dhe ndriçimi të parkingut në 847 mijë e 200 metra katror, ​​zona parkimi me motor, përmirësimi i fasadës së ndërtesave të klubit, aplikim i dyshemesë së betonit të shtypur dhe 4.610 metër katrorë sipërfaqe asfalti pune.


Kërkimi i lajmeve hekurudhore

Bëhu i pari që komenton

Comments