Dendësia e automjeteve do të zvogëlohet në udhëkryqin veror me kalimin në urë

Duke deklaruar se puna e re me rrugë të dyfishtë dhe ura që do të mundësojnë kalimin nga Bulevardi Sebahattin Zaim në Serdivan vazhdon, Presidenti Ekrem Yüce tha: "Ndërsa ndërmarrim hapat tona drejt transportit, ne gjithashtu konsiderojmë projeksionin e ardhshëm të popullsisë së qytetit tonë. Ne forcojmë rrjetin tonë të transportit me rrugë të reja të dyfishta dhe sigurojmë një transport të rehatshëm me asfalt dhe rrugë me beton. Në të njëjtën kohë, ne do të përfundojmë punën tonë për të parandaluar intensitetin e përjetuar në orë të caktuara në Kryqëzimin Veror në një kohë të shkurtër. "


Kryetari i Bashkisë Metropolitane Sakarya Ekrem Yüce deklaroi se ura e automjeteve dhe punimet në rrugë të dyfishtë që do të sigurojnë kalimin nga Yenikent në Serdivan vazhdojnë me shpejtësinë e plotë. Duke shprehur se 60 përqind e punimeve janë përfunduar, kryetari Yüce tha, "Ne do të zvogëlojmë densitetin e automjeteve në kryqëzimin me vendkalimin Köprülü".

Transporti vjen në vende më të mira

Duke folur për punën në rajon, Presidenti Yüce tha, "Ura jonë dhe puna në rrugë të dyfishtë që mundësojnë kalimin nga Bulevardi Sebahattin Zaim në Rrugën Serdivan Süleyman Binek vazhdon me shpejtësi. Ndërsa ndërmarrim hapat tona drejt transportit, ne gjithashtu konsiderojmë projeksionin e ardhshëm të popullsisë së qytetit tonë. Ne forcojmë rrjetin tonë të transportit me rrugë të reja të dyfishta dhe sigurojmë një transport të rehatshëm me asfalt dhe rrugë me beton. Shpresojmë, ne do të përfundojmë punën tonë në një kohë të shkurtër, e cila do të jetë një lehtësi e shkëlqyeshme në kalimin në Serdivan, dhe gjithashtu do të parandalojë intensitetin në Kalimin Veror në orë të caktuara. "

Studimet e urës vazhdojnë

Në deklaratën e bërë nga Drejtoria e Scienceështjeve të Shkencës, "Ne filluam punën tonë për urën që ndërtuam në Creark Creek dhe që do të sigurojë kalime automjetesh nga Bulevardi Sebahattin Zaim për në Serdivan. U bënë përmirësime tokësore dhe grumbuj të mërzitur të rrugës sonë, këmbët e së cilës ishin të përfunduara urë. Themelet e betonit në anët e urës dhe themelet e urës dhe trarët e kokës janë përfunduar. Ne do të fillojmë nënkalimin mbërthenës për biçikleta dhe këmbësorë në hyrjen e urës në zonën e rekreacionit. Më në fund, ura do të vendoset në vend të trarëve dhe do të ndërtohet kuvertë. Pastaj do të hapet për trafik me ndërtimin e rrugës lidhëse ”.Bëhu i pari që komenton

Comments