Mihalıççık është kampion në hendboll për meshkuj

Sezoni 2023-24 Ndeshjet e Katër finale të Ligës së Parë të Hendbollit për Meshkuj Ankara THF Prof. Dr. Ajo u luajt në sallën e hendbollit Yaşar Sevim. Komuna Mihalıççık, e cila u shpall kampione, dhe Güneysu Sports Club, e cila doli e dyta, në Final Four, e cila u luajt sipas metodës së ligës me një raund, fituan të drejtën për të luajtur në Superligë sezonin e ardhshëm.

TV THF Youtube Zëvendëspresidenti i THF Ediz Erkovan dhe Sekretari i Përgjithshëm i THF-së Gökmen Teyran i dhuruan kupat dhe medaljet bashkisë Mihalıççık, e cila u shpall kampione dhe Klubit Sportiv Güneysu, që përfundoi ligën në vendin e dytë dhe u ngjit në Superligë, në ceremoninë e mbajtur pas ndeshjet transmetohen drejtpërdrejt në kanal.

Presidenti i MHK-së Hakan Küçükyılmaz dhe anëtari i Bordit Teknik Orhan İlerisoy dhanë medaljet e tyre për Depsaş Enerji AS Handball dhe Seyhan Belediyespor, të cilët u renditën të tretët në ligë.