Gara Ndërkombëtare e Çiklizmit Rrugor e mbajtur në Alanya

gara ndërkombëtare e biçikletave rrugore u mbajt në Alania

Grand Prix Velo Alanya UCI Elite Men 1.2 Road Race dhe Gran Fondo Tashra Tour Long Stage Garat u mbajtën në Alanya me pjesëmarrjen e 176 atletëve.

Në garat që nisën në sheshin Alanya İskele Şelale, 20 ekipe dhe 120 sportistë në meshkuj të Elitës; Gratë elitare pedaluan 10 ekipe dhe 56 atletë. Garat në fazën e gjatë të turneut Gran Fondo Tashra u mbajtën në 102.4 kilometra dhe Gara Rrugore 1.2 për burra të Grand Prix Velo Alanya Elite UCI u mbajt në 145 kilometra.

Në Elite Women, Olena Sharha doli e para, Cristiana Perchtold u rendit e dyta dhe Taisa Naskovich u rendit e treta. Në Elite Men, Nikolai Shumov doli i pari, Onur Balkan u rendit i dyti dhe Andrii Kulyk u rendit i treti. Atletët fitues morën çmimet e tyre nga organizatorët e garës.