Përfunduan garat e Kupës së MTB Sakarya MTB

Garat e filxhanit sakarya mtb kanë mbaruar
Garat e filxhanit sakarya mtb kanë mbaruar

Pas Garave Ndërkombëtare të Biçikletave në Malin e Garave Sakarya MTB Cup të organizuar nga Bashkia Metropolitane nën kujdesin e Presidencës, tha kryetari Ekrem Yüce, uk Ne ishim shumë të kënaqur dhe të kënaqur me garat që organizuam me sloganin 'Pedal për një botë të pastër' para Kampionatit Botëror Botëror të Bike 2020. Si Sakarya, ne do të presim 2020 në mënyrën më të mirë. "

Kampionati Ndërkombëtar i Biçikletave në Malin e Kampionatit Sakarya MTB të mbajtur nën kujdesin e Kryesisë së Bashkisë Metropolitane Sakarya përfundoi me garat dhe ngjarjet e mbajtura ditën e fundit. "Pedal pastër për një botë Translate 'organizatës organizuar nën moton Kryetari Ekrem Yüce, si dhe guvernatori Ahmet Hamdi Nayar, Kryetar Erol Küçükbakırc i Turqisë Federatës çiklizmit dhe zëvendëspresidentin Irfan Steel, presidenciale Menaxher i Projektit patronazhi, Ali Murat Onder, Rinisë dhe Sporteve Ministria Drejtori i Përgjithshëm Zëvendës Murat Kocakaya, Drejtori Provincial i Rinisë dhe Sportit Arif sozsoy, Zëvendës Sekretari i Përgjithshëm Bedrullah Erçin, përfaqësues të sponsorizuesve dhe shumë adhurues të sportit morën pjesë. Kryetari Yüce dhe Guvernatori Nayir dhanë fillimin e kategorisë elitare të burrave dhe më pas u paraqitën medaljet sportistëve më të mirë dhe një pllakë për përfaqësuesit e sponsorizuesve të organizatës. Pas prezantimit të çmimit, kryetari Yüce dhe Guvernatori Nayir derdhën në mënyrë simbolike ujë në pus me atletët që morën gradën në emër të vendeve që kishin nevojë për ujë në Afrikë.

Urime për atletët

Kryetari Ekrem Yüce tha, "Sot ne kemi përsëritur Kampionatin Botëror të Maratonës së Bike Bike që do të mbahet në Luginën e Biçikletave të Lulediellit në 2020. Si qytet, ne përgatitemi për kampionatin botëror në mënyrën më të mirë dhe bëjmë të gjitha përgatitjet e nevojshme. Shpresoj se bota do të jetë në Sakarya në 2020 dhe qyteti ynë do ta realizojë këtë organizim të shkëlqyeshëm në mënyrën më të mirë me pritjen e tij madhështore. Falënderoj 3 për të gjithë sportistët dhe adhuruesit e sporteve që kanë marrë pjesë në ngjarjet që po ndodhin gjatë gjithë ditës dhe uroj sportistët që kanë arritur gradën.

Ne rrisim vetëdijen

Yüce tha, olarak Si Bashki Metropolitane, ne i kushtojmë një rëndësi të veçantë sporteve, veçanërisht çiklizmit. Ne ndërtojmë shtigje biçikletash dhe kryejmë aktivitete ndërgjegjësuese që do të rrisin përdorimin e biçikletave. 30 është një gjurmë e gjatë milje në rrjetin rrugor të pronarit. Shpresojmë se do ta rrisim këtë numër në 60 si pjesë të programit dhe do të zbatojmë punimet e nevojshme për shtigjet e reja të biçikletave. Ne inkurajojmë përdorimin e biçikletave me praktikat, projektet dhe bashkëqytetarët tanë. Kur bëhet fjalë për çiklizëm, i kushtojmë shumë rëndësi qëllimit tonë për t'u bërë një qytet i markave në të gjithë botën. Para 2020 Championship Championship, ngjarja që organizuam me sloganin 'Pedal për një botë të pastër' është një kënaqësi për mua dhe qytetin tonë. Ne do të vazhdojmë përpjekjet tona për të rritur aktivitete të tilla. Kul

Konkurrenca e mprehtë

Atletët e vendit 14 dhe 20 marrin pjesë në garat e Sakarya MTB Cup për gratë; Tek burrat 16 garuan në vend sportistë 50. Ciklizmi i lulediellit në luginë ishte një skenë e entuziazmimit të madh me pedale duke u kthyer rrotull. Biçiklisti austriak Lauger Stigger zë vendin e parë te gratë; Guzel Akhmadullina 2 është pronar i Miho Imai 3. Kishte një luftë të ashpër mes njerëzve. Emrat e rinj të Metropolit Belediyespor'un Halil Ibrahim Dogan dhe Oguzhan Tiryaki'nin në garë ishin pronar i podiumit Martins Bulums. Ivan Flatov fitoi 2. Martin Haring 3. Ai i mbaroi garat.

Programi aktual i tenderit hekurudhor

S 18

Njoftimi i Tenderit: Shërbimi i Car Rental

Tetor 18 @ 10: 00 - 11: 00
S 18

Njoftimi i Tenderit: Shërbimi i Car Rental

Tetor 18 @ 10: 00 - 11: 00
Rreth Levent Elmastaş
RayHaber redaktor

Bëhu i pari që komenton

Comments

Kjo faqe përdor Akismet për të reduktuar spamin. Mësoni se si përpunohet komenti juaj.